turizm

Turizm Bilgi ve en iyi turlar, geziler, zamları bazı öneriler, ve şehir etrafında az bilinen mücevherleri şehrin ziyaretçilerine çıplak serilir. Dağlar, plajlar, parklar, ve daha fazlası - Ben RIO en farklı manzara zevk konusunda ayrıntılı ve uzman ipuçları getiriyor seviyorum. Mükemmel fotoğraf fırsattan en iyi şekilde sınıfları ve geziler yanı sıra, Rio yağmurlu bir gün geçirmek için.


Küçük ve neredeyse bilinmeyen hazineleri kadar ünlü görülecek keşfedilen ve sunulmuştur. En iyi kılavuzları nerede bulacağınızı Rio herhangi bir bölümünü ulaşmak için nasıl ilgili detaylı bilgi veya Portal boyunca sunulan.


 Rio de Janeiro fotoğraf

DÜNYA MİRASI VE SİTE PATRIMONY


Plajları, karnaval dünyaca ünlü ve Kurtarıcı İsa Heykeli'nin ikonik heykeli, Rio de Janeiro, iyi bilinen ne ötesine tarih, kültür, gelenek ve doğanın zengin bir şehirdir. Muhteşem kıyıları, monolitik dağlar, şelaleler, el değmemiş ormanları kentsel, adalar ve hatta göller tüm Rio'nun şehir sınırları içinde bulunabilir.


Askeri kaleleri, güzel kiliseler, müzeler, tarihi binalar ve birbirinden derinden farklı mahallelerde dağılmış kültür merkezleri, bu güzelliğin olduğu gibi ruhunda gibi zengin bir şehir hikayesini anlatmak ve Rio'nun muhteşem doğa büyüleyici bir ek sağlamak.


2012 yılında UNESCO tarafından dünya mirası ve mirası ile Named, kurum kentin doğal ayarlar kentsel peyzaj ile birleştirmek olağanüstü şekilde tanınması Rio de Janeiro ünvanını ve onun farklı ve olağanüstü güzellikte tanınması.

Dahası İsa heykeli, Copacabana plajı, botanik bahçeleri, Tijuca Orman ve askeri kaleleri gibi birçok yerel yerler gibi vurgulama için, UNESCO ayrıca Rio de Janeiro yıl boyunca müzisyenler, peyzaj ve sanatçılara sağlanan devam eden sanatsal ilham tanıdı .


Yaklaşık bir asır boyunca Rio de Janeiro ikonik sembolleri - Rio en ünlü görülecek İsa heykeli Kurtarıcı ve Sugar Loaf vardır. Ancak, kent gibi ünlü olmasa da, tıpkı unutulmaz olabilir, diğer birçok konumlar özellikleri.


Rio de Janeiro Dünya simgesi, 30 metre yüksekliğindeki İsa heykeli Tijuca Forest National Park, Corcovado Dağı üzerinde duruyor. Ziyaretçiler panoramik asansörler ile heykeli ulaşmak ve anıtın dibinde kurulan şapel ziyaret edebilirsiniz.

Heykelden, Sağ Guanabara Körfezi açılması ve yüksek yaklaşık 400 metre yükselen üzerine karşısında, Sugar Loaf dağ, Rio de Janeiro'nun imza vizyonları biridir. Bu harika kayalık oluşum tüm ziyaretçilere bazı muhteşem manzarası ve deneyimleri için fırsat verir. Onun monolitik yükseklikleri ve ziyaretçileri keşfedebilirsiniz yürüyüşçü Niterói, İsa Mesih ve Copacabana plajı şehir havadan görünümleri de dahil olmak üzere, kıtanın en inanılmaz manzaralı biri, sağ dağın tepesine teleferik üzerinden gidebilirsiniz - bir başka önemli Şehirde bir dönüm noktası.

Dünyanın en çok ziyaret plajlarından biri olan Copacabana plajı, restoranlar, barlar, mağazalar, moda butikler, tiyatrolar, galeriler ve gösteriler geniş bir teklife ev - ana cazibe burada masmavi okyanus olmak ve tüm faaliyetleri ile buna izin gibi sadece su ve plaj sporları, koşu, bisiklet, ya da görüşlerini ince kumların üzerinde rahatlatıcı ve zevk olarak.

Yakın, Ipanema Rio'nun lüks evrenin merkezi - şairler, müzisyenler ve milyonlarca ziyaretçiyi tarafından sevilen, bu mahallede dünyada çok iyi kentsel plajlarından birine ev ve en ünlü ve çekici dükkanlar, butikler bazı yerdir ve ülkedeki galerileri. Böyle Morro Dois Irmãos dağ gibi manzaralar, turkuaz suları ve güzel plaj müdavimlerinin zevk için harika bir yerdir.

Rio'nun en erişilebilir ve turistik bölgelerinden birinde bulunan, Morro Dois Irmãos dağ sık ziyaret değil ama doğrudan karşısında, Ipanema ve Leblon süre ilçelerinin büyük bir görünümünü sunmaktadır Cagarras adaları büyük bir yarıya kadar için yapmak günübirlik tur ve kentin eşsiz manzarasını sunmaktadır. Sadece birkaç kilometre Ipanema sahilinden bulunan bu adalar, doğa ve Brezilya'nın biyolojik çeşitlilik ile yakın bir karşılaşma arama ziyaret etmek için harika bir yerdir. Su veya havadan bir yaban hayatı Sığınağı, deniz hayvanları, birçok türün olarak, burada görülebilir.


Bugün, 1,6 milyondan fazla kişi yılda Rio ziyaret ve Rio de Janeiro'da turizm yüz yılı aşkın bir süredir büyüdü ederken ne şehre ziyaretçi çekti dramatik gelişti. Başlangıçta, Sugar Loaf, Mesih heykeli Corcovado Dağı'nda yoktu teleferikle üzerinden erişilebilir değildi ve plajlar gibi tehlikeli ve sadece Hamam için tedavi kullanılmıştır görüldü. Şeyler Emin değişti - henüz hala birçok harika yerler bugünün ziyaretçiler tarafından neredeyse keşfedilmemiş kalır.


Dünyanın her yerinden insanlar çekmiş ve sanat, edebiyat, şiir ve müzik birçok formları için ilham vermiş bütün bunlar plajlar, dağlar, parklar, kültür ve yaşam tarzı benzersiz karışımı, mest edilir.

Müzeler, galeriler ve tiyatrolar doğa kentsel metropol ve favelas çarpıcı marifet karşılayan son derece dramatik bir manzara ile çevrilidir. Ulaşım seçenekleri çeşitli keşfetmek ve kenti karşılaşan birçok kolay yolu ziyaretçi izin verirken pansiyonlar ve daireler dizisi, ziyaretler rahat ve eğlenceli hale.


Rio'nun dağların tepesine biri çevredeki Cityscape muhteşem manzarasına almak ve dokusal etkileşimi yakalayabilir - dağ ve deniz, orman ve şehir, yüksek katlı çekiciliği ve yayılan favelas arasında - bir bakıma o yerden görselleştirmek zor olduğunu.


Pedra de Gávea eşit tutuklama manzaralı biraz daha yorucu gezi sunarken Sugar Loaf, Corcovado ve Dois Irmãos, bu yamaçlarda en ünlü arasındadır.

Tijuca Milli Parkı Rio kalbinde çok yakın dünyanın en büyük kentsel ormanlar biridir. Kayalık tepeler ve dağlar küçük Zengin, bu duraklar bir şelale keyfini ya da kaya oluşumları ve endemik yaban hayatı çıkık, egzotik fauna, orman üzüm hayret sağlayan, dik yarıklar ve gizli yollar boyunca canlandırıcı zammı sunmaktadır. Dağlık zirveleri ziyaretçiler ormanın büyük genişlik ve çokluk görebilir ve aşağıda kentin panoramalar komuta almak.

Rio şehir parkları, ormanları ve devlet parkları gibi büyük geniş yeşil alanları, olağanüstü bir bolluk vardır. Botafogo ve Centro arasındaki sahil boyunca "Parque do Flamengo," ya da Flamengo Parkı denilen yemyeşil genişlik olduğunu. Büyük, egzotik ağaçlar insanlar, çalışan, egzersiz, paten, bisiklet, yürüyüş ya da sadece rahatlatıcı bulunabilir yol çizgi.

Ağaçları ve egzotik türler, "Jardim Botânico," ya Botanik Bahçesi yükselen için ideal bir yerdir. Ağırlıklı olarak tedavi ve tıbbi bitkilerin ekimi için kraliyet ailesi tarafından 1808 yılında düzenlendi, bahçe ve seralar artık bitkilerin etkileyici çeşitli seçim ev sahipliği - örneğin vanilya ve tarçın gibi baharatlar Doğu, Portekiz ve Guyanası ve bitkilerden sebze, dünyanın her yerinden gelen ağaçlar ve kaktüsler.

"Parque Natural Municipal de Marapendi," ya da Rio Batı Bölgesi üzerinden erişilebilir Marapendi Belediye Parkı, piknik ve oyun Kiroseiz'e, yürüyüş gibi aktiviteler bir dizi, ile ziyaretçilere sunuyor. Barra da Tijuca semtinde yer "Lagoa de Marapendi," ya da Marapendi Lagoon, manzaralar, berrak suları ve kuşlar ve yaban hayatı bir dizi zengindir. Ziyaretçiler ayrıca göl boyunca doğal bir tekne turu keyfini çıkarabilirsiniz.

Kentin en ünlü lagün olarak da bilinen ", Logoa Rodrigo de Freitas" dir "Rio de Janeiro kalbinde." Bu sakin göl kent manzarasının keyfini, hem de egzersiz ve sucul ve kara sporları, her türlü uygulama için harika bir yerdir. Kürek, yürüyüş, koşu veya yoga ve güneşlenme pratik, bisikleti için gelen lagün çevreleyen yol Rio genellikle taze ve parlak gün zevk, dinlenmek ve çalışmak için birçok seçenek sun.


Rio de Janeiro zengin tarihi, kültürü ve evrim değerli bir hatırlatma olarak, askeri kalelerin bir dizi kıyıları ve şehrin siluetini yanı sıra ilçelerde onlarca dağılmış kilise ve anıtlar onlarca zenginleştirmek.


São Sebastião de ikonik ve gerçekten eşsiz Katedral Rio de Janeiro Carioca halkının inanç ve onun büyülü tasarım, sanat ve güneş ışığı gizli ödülleri bulmak binlerce ziyaretçisine bir çok modern ve nefes kesen bina ev yapmak. Konik şekli ve bir haç oluşturan yerden tavana kadar gitmek onun pencerelerde boyalı cam sanatı için ünlü mimarlık bu gem dünyaya kapılarını açtı şehrin finans merkezinde yer almaktadır 70. 20.000 kişilik oda ayakta sayesinde, kolayca Güney Amerika'nın en büyük tapınaklarından biri olarak icat edilebilir.

Uzakta değil, Copacabana ve Arpoador plajları arasında cesurca Atlantik Okyanusu'na bakan Copacabana Fort, duruyor. 1914 yılında inşa edilen, 1987 yılında kıyı savunma için devre dışı kadar bu silahlı bunker Rio'nun kıyılarına korunan, ancak ziyaretçiler hala duvarları ve savunmuşlardır Krupp toplarının gücünü hayran olabilir. Günümüzde bu Ordu Tarihi Müzesi olarak kullanılan ve konumu stratejik 360 ° vizyonu ile bölgeyi denetleyecek çekilmiş gibi, ziyaretçiler plajları ve tüm körfezin güzel manzaraları verir.

Jardim Botânico ilçesi eteklerinde güzel ve tarihsel olarak önemli "Parque Lage" Güzel bir bahçe için önemli bir tarihsel Brezilyalı kolonizasyonu zaman dönüm noktası ve ev sahipliği yapmaktadır. Görüşte sarayı "Escola de Artes Visuais" Görsel Sanatlar Okulu çağdaş sanat ile yan başlarında 19. yüzyıl mimarisinin, yan sofistike güzelliğini sergiler.


Rio de Janeiro sanatsal dünyasına katkılarından dolayı geçmiş yıllarda takdir edilmiştir. Bu şehir genelinde galerileri ve sergi hükümetin yatırım nedeni kısmen. Veya Rio Art Museum "Museu de Arte Rio do", 2013 yılında açıldı ve yıl boyunca keyifli sergiler ve etkinliklere ev sahipliği edildi. "Museu de Arte Moderna," ya Modern Sanat Müzesi yanı sıra "Centro Cultural Banco do Brasil," ya da Brezilya Kültür Merkezi Bankası, aynı zamanda yıl boyunca uluslararası alanda tanınan sergiler planlayın.


Rio'nun kültürel repertuarının bir başka yönü de tiyatro ve sahne sanatlarının yaygın takdir olduğunu. "Teatro Municipal," ya da Belediye Tiyatrosu ', kentin en çarpıcı yapılarından biridir. 1909 yılında barok tarzında inşa edilmiş, öncelikle klasik konserler, opera ve bale, yanı sıra bazı müzikal tiyatro sergiler.


Her zevke, arka planlar ve yönelimleri onun kıvrım insanların içine hoş - Rio'nun gece hayatı tamamen benzersiz ve kabul olduğunu. Hayat, mutluluk, canlı müzik, renk spektrumu ve ışıltı için tutku dolu.


Santa Teresa mahalleye çıkmak parlak kiremitli adımları Rio'nun bohem ilçe girişinde ve ev işareti beyaz yaylar için ünlü Lapa dünyada başka hiçbir yerde gibidir. Yollar böyle Samba, Forro ve Funk olarak canlı, geleneksel müzik projelendirme barları ile kaplı iken, kokteyller, bira ve sokak yiyecek biber kaldırımlar satan Renkli tezgahları

Şık ve sofistike kurumlar, Copacabana, Ipanema ve Leblon ilçelerinde Rio'nun sakinlerinin mutlu müzik ve sohbet dolup barlar ve kareler biber ise her mahallede, bulunabilir.


Uygun fiyatlı konaklama endüstrisi Rio genişletti gibi, sahipleri büyüleyici ve mümkün olduğunca özgün olarak işyerlerinde yapmak için yorulmadan çalıştı. Onlar paylaşılan barlar, oturma odası ve mutfak communality tarafından geliştirilmiş heyecan verici bir ortam oluşturmak eğilimindedir.


Kentin mevcut lüks konaklama önemli bir kısmı da vardır. Plushest otel bazıları havuzları, bar, saunalar ve masaj hizmetleri, gurme mutfağı ile misafirlerine sunan, yüzme Copacabana, Ipanema ve Leblon moda ilçelerde bulunabilir.

Dönüm Copacabana Palace, 5 yıldızlı otel Güney Amerika'nın en listenin en başında olduğunu ve bir Rio de Janeiro'da must see kesinlikle. 1923 yılında dünyanın her yerinden gelen turistlere kapılarını açtı, ve o zamandan beri birkaç isim gibi Marilyn Monroe, Lady Diana ve Luciano Pavarotti olarak carioca sermayenin en zengin ve en ünlü ziyaretçiler, bazı teslim etti.

Iş Rio ziyaret edenler için, şehir, Barra de Tijuca ortaya çıkan ticari ve modern bölge birçok şık otel vardır. Böyle Catete, Flamengo ve Lapa olarak hoş ve ucuz otel şehir merkezinde noktalı seçenekleri ve onu çevreleyen bölgeler de vardır.

Başka bir seçenek keyifli daire kiralama olduğunu. Birkaç derece başarılı on-line işletmenin gelişiyle birlikte tatil bu tür benzeri görülmemiş bir dalgalanma olmuştur. Gezginler Dairelerin ve evlerin tamamen dekore edilmiş ve rahat odalar kiralayarak evden evlerine seçmek mümkün.


Rio de Janeiro yuvarlak Ulaşımda şehrin herhangi bir kısmı kolayca erişilebilir hale getirir. Rio'ya Otantik ziyareti hızlı sürme otobüslerden birine binmek almadan olmaz. Alternatif olarak, metro, hızlı ve güvenilir ve kentin en popüler turistik ilçeleri katılır.


Bisiklet Kiralama, özellikle güneşli bir günde, çok hoş bir seçenek olabilir. Tüm Leblon, Ipanema, Copacabana, Leme, Botafogo ve Flamengo plaj ana menziller boyunca mükemmel bisiklet yolları vardır. Benzer şekilde, Rodrigo de Freitas Lagünü çevreleyen yollar, keyifli ve güzel bir bisiklete binmek için idealdir.

O şehir genelinde hızlı ve trafik ücretsiz binmek veya mağaza içinde bir gezi gezi olsun, geleneksel taksi ve moto-taksi sürmek en verimli ve canlandırıcı bazı yolları şehir etrafında almak için vardır.

Yatlar ve helikopterler de Cityscape güzel ve eşsiz panoramik manzaraya Rio'nun zümrüt sularına ve doğal adaları deneyim ve almak için heyecan verici yollar sunuyor. Rio en nefes alma ve dünyanın herhangi bir şehrin eşsiz topografyalarının birine sahip - dağlar, plajlar, ormanlar ve yüksek katlı binalar hemen hemen her açıdan ziyaretçilere nefes kesici manzaralar sunan, büyüleyici bir şekilde birbiri içine karışmak ve asla yukarıdan daha iyi.