Rio de Janeiro Devlet

Önemi ve sinerjik bir ilişki tanıma sermaye ve şehirler onlarca arasında que I LOVE RIO, State nokta ehirler, ilçeler hakkında göz açma bilgilerini sağlar ve que topluluklar devletin ünlü başkent dışındaki yalan.


Devletin tüm çatlaklar ve köşeler incelenmiştir gizli, kültürel, sosyal ve gastronomi taşlar peşinde. Web Sitesi tarihsel gelişimini ve birçok güzel manzaralar araştırıyor Önemli role que her çalış ortaya benzersiz bölgeler, Devletin genel kumaş.


 Rio de Janeiro fotoğraf

sömürge TARİHİ VE DOĞA muhteşem


Çünkü televizyon, film ve seyahat dergilerinden Birçok gezginler Rio de ne Dünyaca ünlü kentin bir fikrim var Janeiro hakkında: İsa kusursuz heykeli Kurtarıcı vardır Neredeyse için en ikonik temsilleri veya Rio ve Brezilya'da biri olmuştur bir yüzyıl. Rio'nun samba, futbol, plajları ve karnaval kutlamaları var yıllardır medyada olmuştur.

Ne şimdiden ünlü ötesinde, çok daha fazlası var biliyor ve çevresindeki alanlarda deneyim - hala bir bölge Brezilya dışında büyük ölçüde bilinmemektedir. Rio şehir daha yaygın olarak sevk, aynı adla Devlette bulunan, Rio Devlet de Janeiro - doğal ve kültürel yerlerinden zengin ev, güzel plajları, dağlar ve yeşil doğal rezervler.

26 federal devletlerin toplam Brezilya'da, 27 vardır Ülkenin başkenti Brasilia federal ilçe. Eyalet Rio de Janeiro, Minas Gerais, Espirito devletler ile sınırlanmıştır Santo São Paulo ve Atlantik Okyanusu ile.


Sermaye, devletin her bölgesini çevreleyen Rio de Janeiro ev harika turistik yerlerin çeşitli değildir ve kültürel ilgi. Bazı bölgelerde keşfedilmemiş ev sahipliği yapıyor olsa da adalar ve gizli plajları, diğer bölgelerde asırlık vitrin gelenek ve sömürge mimarisi. Devletin diğer parçalarıdır yüksek dağlarda veya ormanlarla çevrili ve süre tüm farklı Devlette bütün bölgeler hatasız Brezilyalı teklif misafirperverliği.


Rio de Janeiro Eyalet sekiz bölünür bölgeler - Região Metropolitana, Região Serrana, Região Norte Fluminense, Região Sul Fluminense, Região Noroeste Fluminense, Região das Baixadas Litorâneas, Região Médio Paraíba ve muhteşem Região Costa Verde.

Região Metropolitana bulunan Niterói oturur Bir mesafe ile sadece Rio de Janeiro kenti karşısında Guanabara Körfezi, ikisi arasında yaklaşık 10 kilometre. Niterói zengin ev kültürel ve doğal turistik çeşitliliği, bazıları gerçekten vardır Muhteşem kolayca Rio de Janeiro kenti erişilebilir ve olmamalıdır cevapsız. Araribóia tarafından kurulan, bir tupi-guarani şefi kim yardım etti Portekizce bunun sadece Brezilyalı şehir, Fransız işgalciler püskürtmek yerli bir lider tarafından kurulmuştur.

Daha uzakta Rio de Janeiro kenti, bölgeleri Devlet en büyük turistik ilgi ada zengin Costa Verde vardır (yeşil sahil), Região das Baixadas Litorâneas, aynı zamanda Costa olarak bilinen Sol (Güneş sahil) plajları ve göllere ev ve região do Devlet iç Serrana (dağlık bölgeler), ev yeşil tepeler, dağlar, ormanlar ve.

Costa Verde adı onun bol yağmur ormanları yansıtmaktadır Costa do Sol yüzden, çünkü birçok dünya standartlarında plajları seçildi ise bölgede. Yeşil sahil gibi dönüm hedeflere ev Güzel ekolojik Ilha Grande, Paraty ve Angra dos Reis, Parque Nacional da Serra da Bocaina olarak devletin parkları. Costa verde sade Brezilyalı doğa güzelliği birçok unsuru görüntüler Bir tarafta okyanus ve üzerinde doğrudan sahip birbirleri ile tezat inanılmaz gür ormanlık dağlar o bakan.

Angra dos Reis güzel plajları ile ünlüdür ve hangi değişen biber kristal suları, çok sayıda adalar gelişme sofistike alanlarına ıssız bir plaj idylls. En ünlü ve bunların kutladı Ilha Grande, ya da 'büyük adası' olduğunu pitoresk plajları, yemyeşil orman ve Atlantik geri koydu barlar karşılamak restoranlar ve Kafeler. Ziyaretçiler etrafında tekne ve yat gezileri keyfini bölge ve çeşitli deniz yaşamı gözlemlemek. Angra dos Reis kendisi mekanlar, tarihi merkezi, sömürge evler, Manastırları dahil kiliseler ve büyüleyici restoran.

Paraty şirin sömürge kenti bir zaman yolculuğu tecrübe: Geçmiş ve güzel mimari 400 yılı aşkın Arnavut kaldırımlı sokakları sokuldu, en bozulmamış bazı ev Trindade Plajı ve Sono dahil Devlette ve pastoral plajları, Yüzme ve dalış için ideal berrak suları ile plaj. Orada Ayrıca keyifli şelaleler ana şehir, küçük bir mesafe vardır.


Costa onun üzerinde 100 kilometre ile do Sol plajlar, ayrıca Região dos Lagos, ya da göller bölgesi olarak bilinen, orada bulunan birçok göl ve lagünler sonra. Burada huzurlu Cabo Frio, tenha Arraial Cabo hiç şık Búzios yapmak ve Saquarema Brezilya'nın sörf sermaye sadece birçok bazıları harika yerler sunan olağanüstü plajlar, pitoresk manzaralar ve fantastik nightspots.


Sörf brezilya başkenti olarak bilinen, Saquarema hakkında Rio de Janeiro 100 km. Bu bölge aslında yaşadığı yumuşakçalar uzman balıkçıların yerli Tamoio kabileleri, kolay Bu kıyı alanının coğrafyasına bağlı bulmak için. Burada, 60 km vardır sahil şeridi keşfetmek ve sörf tutkunları için 12 plajları arasından seçim.

Araruama Região dos en büyük şehridir Lagos, canlı ticaret ev, hayatında bir genişleyen rolü Devlet ve famoust Araruama göl, bir lagün idealdir Rüzgar Sörfü. Ayrıca Araruama içinde beuatiful ve hala sır praia seca, kişiler arasında giderek daha popüler bir uzun beyaz kum plaj kim gelişmemiş, doğal plajların keyfini ve hala yakın kalmak istiyorum Rio de Janeiro şehrine.

Rio de iki saat civarında bulunan Cabo Frio, Janeiro şehir, onun okyanus plajları, beyaz kum tepeleri ve ünlü fort 'Forte de São Matheus.' tarihsel olarak önemli Bu popüler vardır seyrekler ve takılar tarafından ikna olanlar için adalar grubu bir lezzetli geniş bir dizi satın alabilirsiniz küçük balıkçı köyleri deniz, hem de amatör bir çok sevilen geçmiş zaman meşgul veya profesyonel balıkçılık. Cabo Frio aynı zamanda en önemli şehirlerinden biridir Ülkede plaj modası için.

Rio das Ostras temiz, sakin bir uzun streç sahiptir 15 büyüleyici plajları oluşan kıyı şeridi, Sörfçüler için ideal. Ziyaretçiler, barlar, restoranlar ve kiosk geniş bir dizi keyfini lezzetli yerel mutfağın yanı sıra lagünler, parklar ve rezervler teklif fauna ve flora açısından zengin olduğunu. Kent ayrıca ünlü alır Yıllık caz festivali.

Cabo en iyi dalış noktaları bazı sunar Arraial do güdümlü için Brezilya'da dalış tekneleri bol plajları ideali için ayrılan sualtı balık maceraları sörf. Rezerve Extrativista Marinha de Cabo (Arraial Maden Deniz Rezervi do Cabo) is a Arraial do Geleneksel balıkçılık tarafından doldurulan bölgedeki çarpıcı ekolojik alan, topluluklar.

Fransız aktris Brigitte tarafından 70 beri ünlü yaptı Bardot, iyi topuklu bir zorunluluk ziyaret hotspot ve oyun alanı Normalde aradı ünlü Armação dos Búzios, 'Búzios.' ile güzel plajları ve büyük gece bu şık plaj şehridir Günün, Cariocas ve uluslararası geniş bir yelpazeye çeken onun doğal kıyı şeridi ziyaretçileri. Uğultu ve zarif gece hayatı bar, restoran ve kulüplerin eklektik bir ürün yelpazesine sahiptir yapma Búzios görkemli bir kaçamak için ideal bir yer.

Macaé Rio en müreffeh bölgelerinden biri olan de Janeiro, bir sonucu olarak iş turizminin yüksek seviyede alan onun offshore petrol endüstrisi. Bu bienal Brezilya Offshore ev sahipliği 800 katılımcı etrafında bir araya getiren petrol ve gaz konferansı. Kent ayrıca, plajlar gibi büyük doğal güzellikleri, alanları vardır milli parklar, adalar, kıyı lagünler, dağlar, şelaleler ve yaban hayatı kutsal.


Região Serrana, ev dağlık bir bölge olan bir nokta başkenti Petrópolis tarihsel önemli kenti, Brezilya ve büyüleyici Nova Friburgo evi. Região Serrana teklifler Serra dos Órgãos dağların ihtişamı ve nedeniyle gezginler ılımlı iklimi, bu alanda birçok ziyaretçiler yıl boyunca çekiyor.


Petrópolis, en popüler ve çarpıcı bir Dağlık Rio Devlet yerleri ve endearingly olarak adlandırılır 'İmparatorluk Şehri' hükümdar Dom Pedro II onun ev yapımı çünkü. Bu, sanat, müzik yemyeşil Atlantik Ormanı ve bakliyat ile çevrilidir dans, kültür ve gelenek.

Muhteşem bir dağın tepesinde sokuldu Teresópolis, aralık, taze, serin hava ve doğal güzel için uğrak çeşitli flora, fauna ve yaylar ile dolu parklar,. Tatlı bir zanaat, giyim ve gastronomi pazarı da her hafta sonu gerçekleşir.

Nova Friburgo, Atlantik Ormanı tarafından çerçeveli, teklifler Turlar ve Treklerimiz bir dizi şelaleler, dağlar, dere yaşamaya ve çevresel rezervleri. O da iyi yüksek kalite için sevilir pousadas, restoranlar ve gastronomi - fondüler ve Raclette dahil, keçi peyniri, çerezler ve ev yapımı çikolatalar.

Cachoeiras de Macacu birçok onuruna adlandırılmıştır bölgenin güzel şelaleler (Cachoeiras) ve kazanılan şehir başlığı 'sağlık tatil beldesi. "Bu eşsiz yer almaktadır Região Serrana, sermayeden daha az 90km. Kelimesi ile bir kasaba adında 'şelaleler' çağrıştıran görüntüler ve barış duyumları ve huzur.

'Kahve vadi', ahenkli bulunan Miguel Pereira dağ kasabası 618m rakımda oturur ve bir Brezilya'nın iç yemyeşil dağlarla çevrili. Miguel Pereira oa harika vererek, dengeli ve yüksek oksijen seviyesine sahiptir İklim tüm yıl boyunca. Onun tatlı iklimi ünlü, bu şehir oldu Bir iklim tesisi ilan etti ve artık resmen 3 olarak kabul edilir dünyanın en iyi iklim, Brezilya'da 2 iyi ve iyi Rio de Janeiro Eyalet.


Rio de Janeiro Eyaleti boyunca, mata Atlantica tropikal ve alt tropikal ormanlar ile iç içedir biyoçeşitlilik. Flora ve fauna türlerinin Onun temsilcisi türler Gezegendeki en çeşitli Região Serrana biri yapmak.


Rio de Janeiro gelip isteyenler için Bölgenin ek tarafını yaşamaya, yakındaki çok var turistik bir dizi sunan yerler ve kolayca uzandı Bir günlük tur veya bir hafta sonu için.

Böyle Rio das Ostras ve daha az bilinen yerleri Cachoeiras de Macacu ve şelaleler ziyaret için harika yerlerdir ve daha popüler Brezilyalı ve hem de giderek hem uluslararası ziyaretçiler.

Rio'nun turizm sektörü sürekli gelişen ve devletin verimli ve sürdürülebilir kalkınmanın temel bileşenidir. Diğerleri doğa ve çevre eğitimi veya high-end plaj şımartan odaklanmak ise maceracı geziler bazıları Devlet çapında seyahat adanmış şirketlerin önemli sayıda vardır. Bir kooperatif ve verimli bir şekilde turizm sektöründe fonksiyonları, birçok kamu kurum işletmeler arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak ve teşvik etmek için pozlamayı önemli iş altyapısını nezaret sağlamak için.