Spor

Arasında futboldan yamaç paraşütü için, ve her şeyi - Cariocas sporları seviyorum. Rio de Janeiro su her plaj, orman ve vücut Cariocas spor ve fitness ile kalıcı bir aşk ilişkisi ortasında olmasından kanıtlıyor.


I LOVE RIO ilgili yanı sıra ilginç hikayeler ve yararlı ipuçları almak konusunda tavsiye ve ipuçları sağlayan, dağlar, plajlar, denizin ve havanın sportif canlandırmalarından araştırıyor seviyorum. Mesleki ve popüler sporlar gibi zamları, sınıflar, yerel ekipler, spor salonları ve rekabetçi olaylara gevşek astar ve stand-up kürek yanı sıra bilgi olarak modern eğilimler yanında kaplıdır.


 Rio de Janeiro fotoğraf

DÜNYANIN EN DIVERSE KENTSEL GYM


Sıcak bir iklimde tarafından kutsanmış güneşli kenti olan Rio de Janeiro, insanların optimum sıcaklığa göre sokaklara çizilmiş olarak, katı bir spor kültürünü geliştirmek için mükemmel bir yerdir. Güneşli günler, ısı ve mavi ufuklar spor ve aktiviteler kentin gündelik hayatında önemli bir rol oynar bir yoğun dış kültürü yarattı.


Rio de Janeiro dünyanın en büyük, en eğlenceli, en farklı, açık hava jimnastik birini yapmak tırmanma yüzmek için Plajlar, yürüyüş ormanlar ve dağlar. Kentin genelinde spor etkinlikleri Cariocas kendi sosyalleşme meyilli ve görkemli gösteri ile spor tutkularını birleştirmek için ideal bir ortam vardır.


Her yaştan insanlar spor her türlü oynuyor, birçok plajlar, gece ve gündüz kıyılarındaki toplamak - koşu sörf, plaj futbolu, voleybol, ayak voleybolu, jimnastik, ve hatta tartmak kaldırma, sadece birkaç isim. Büyükleri kentin vilayetin sınıfları nezaket ücretsiz spor salonları ve egzersiz tadını çıkarırken Gençler, tüm sahilleri boyunca futbol öğrenirler.

Mavi sular gündüzleri enerji ve günbatımı mesmerize - her sörfçü, vücut yatılı, yüzücüler ve dalgıçların aramızda. Yüz kıyısında beyaz kumları voleybolu, plaj voleybolu, fresk topu, plaj futbolu oynarken kadife gibi hissediyorum ve Rio'nun her zaman favori spor "altinha."

Flora, fauna ve Atlantik yağmur ormanlarının unutulmaz köşeleri zengin - Yeşil kent ormanları yeryüzünde en zengin ekosistemlerin bazı geçerek güzel şelaleler, küçük göller ve yollar ev sahipliği yapıyor. Göller ve lagünler siluetinin yansıtır ve, paten, koşu ve çalışan, sadece bisikleti için yapılan yollar tarafından özetlenen - Şu kendisinden daha olsa hiçbir diğer.

Kayalık tepeler çarpıcı manzaralar, adalar ve aşağıda şehrin eşsiz bakış açıları ayrıcalığı görüşlerini kazanmak için kaya dağcılar davet ediyoruz. Bir sonraki Rio gökyüzünü kendi tropikal kuşlar için yürüyüşçüler, ya da atlamak ve kayma asmak kim cesur kadar - çok açık ve yüksek Peaks uçuş hissi vermek için.


Kamusal ve demokratik alanı olarak, Rio'nun plajları bir araya gelip spor canlandırmalarından keyfini tüm sosyal geçmişleri ve yetenekleri insanlar için ideal bir ortam vardır. Sadece oturmak ve güneş ışınları kadar emmek için isteksiz, en Cariocas çevreleriyle daha aktif ve hareketli katılımı için tercih ve adapte olması ve kumlu arazi için mükemmel farklı spor bir dizi geliştirdi.


Boyutu ne olursa olsun ve demografik, Rio hemen hemen her plajda oynanır Bir spor, "futebol de areia," ya da plaj futbol olduğunu. Örneğin "Praia do Flamengo," olarak ve Rio Batı Bölgesinde alanlarında büyük plajları, At, rekreasyon için ayrılmış ağları ve kum kısımları vardır. Altinha, ya da "yüksek biraz" Futbol ayak, buzağı, dizler, omuzlar ve kafasını kullanarak oyuncuların çevreleri arasındaki havada geçirilir olan bir oyundur. Altın kural - top her zaman bağlı hava kalmasını - spor adını verir.

Başka bir ünlü spor Voleybol ve mahkemeler de neredeyse tüm profesyoneller ve amatörler gösteriş ve yeteneklerini bilemek gelmek kentte plajlar, sahil astar bulunabilir.

Cariocas ve ziyaretçiler için Rio'nun kıyılarına akın su bazlı sporları geniş bir ürün yelpazesine de bulunmaktadır. Copacabana, Ipanema ilçelerinin yanı sıra moda plajları - sörfçü ve vücut yatılı yakındaki Recreio için daha da fazlası Barra da Tijuca mahalle kaba, temiz sulara almak ve süre Yüzücüler, kitle gezen ve yarışmalar için gruplar halinde bir araya ve Leblon.

Dalgaları aracılığıyla kayma bir raket kullanırken bir gemide ayakta içerir bir spor: Şu anda, Stand-Up Paddle Rio moda su rekreasyon olduğunu. Etkinlik göl ve lagünler üzerinde uygulama kolay ve aynı zamanda eğlenceli doğal peyzaj eşsiz manzarası eşliğinde huzurlu egzersiz sunuyor.

Artık 70'li ve 80'li yılların maço ve isyancı kültürü ile ilişkili, standart Sörf hala Rio'nun counterculture önemli bir parçası olmaya devam - nedeniyle şehir yuttu muhteşem plajları büyük bir aşağıdaki büyüdü. Yerel sörf grupları zaman ve Rio'nun ünlü sahilleri boyunca ulusal ve uluslararası sörf şampiyonu bir araya getirmek için yarışmalar oluşturmak için çaba adamak.


Plajlar Rio'nun ana turistik cazibe birini temsil ve yerliler onları büyük bir faydalanmak. Ancak, futbol genel Carioca spor kültüründe en yüksek şu var - zihinlerde derin kökleşmiş, günlük yaşamın bir parçası olarak büyüdü. Brezilya'da bugüne kadar en takdir spor gereğidir ve Rio de Janeiro istisna değildir.


Futbol sosyal farklılıkları aşmak özel özelliğe sahiptir ve hemen hemen her yerde çalınabilir - belki sebebi o did dünya kadar popüler oldu neden. Aslında, favelas olduğu kadar lüks banliyölerinde, ana spor olayları onun etrafında döner.

Futbol sporun popülerliği ve yaygınlığı nedeni 1894 Ayrıca kısmen İngiltere'den kendi göç yana Brezilyalı kültürünün önemli bir parçası olmuştur oldukça erişilebilir ve arazilerde geniş bir yelpazede çalınabilir olmasıdır. Cariocas favelas dolambaçlı yolları kendi kumsallarına, şehir genelinde topu becerilerini honlama görülebilir.

Rio oyunları yıl boyunca ikonik Maracanã Stadı'nda barındırılan Brezilya, en iyi bilinen ve desteklenen futbol takımları bazı ev.

Çeşitli takımlarla tutkulu ittifaklar tutan Cariocas izleyin birkaç şampiyonluğu vardır. "Campeonato de Futebol Carioca," ya da Carioca Futbol Şampiyonası, en popüler ve başarılı ekipleri Flamengo, Botafogo, Vasco ve Fluminense olan 1906 yılından bu yana, bir kisvesi altında veya başka var olan Rio de Janeiro devlet rekabet olduğunu.

En önemli ulusal kupa halk 1959 yılında oluşturulan ve dört tümen babasıdır "Brasileirão" olarak bilinen, "Campeonato Brasileiro," ya da Brezilyalı Şampiyonası denir. "Copa do Brasil," ya da Brezilyalı Kupası, 1989 yılında kurulan ve ülkedeki devletlerin daha geniş bir kesitini temsil eden takımların büyük bir numarası vardır edildi. Bu ulusal yarışmalarda hem Şampiyonlar ", Libertadores Kupası da América" bir nokta garanti ya da Amerika Liberty Kupası edilmektedir.

Soccer takımından sahil varyant kent birçok uluslararası yarışmalarda güzel bir kulis olarak hizmet veren, özellikle popüler olmaya devam.


Rio'nun harika farklı topografya ve peyzaj spor aktivitelerinin geniş bir yelpazede için oldukça rahat. Ormanlar ve dağlar yürüyüş, tırmanma ve dayanıklılık sporları için büyük fırsatlar sunuyor.


Parklar birlikte, en önemlisi "Aterro de Flamengo," ya da Flamengo Park'ta, koşucular, sıkı halat yürüyüşe, ağırlık kaldırıcı, patenciler ve bisikletçiler kitleler kendi kaslarını esnetmeye ve günün stresini uzak ter birleştirmek. Rekabetçi çalışır düzenli spor meraklıları büyük swathes araya getirmek şehir genelinde düzenlenmektedir.

Capoeira savaş, dans, müzik ve oyun birleştirir ve ilahi ve perküsyon için yapılır bir sanat formudur ve spordur. Bu dans hareketleri onları gizleyerek dövüş tekniklerini maskeleme bir yolu olarak, Afrika mirasın Brezilyalı kölelerin 16. yüzyılın başlarında kuruldu. Geç 2014 yılında UN kültürel miras statüsü verildi.

Özel spor salonları ve spor kulüpleri, her spor tadı karşılamak için ekipman ve sınıfların geniş bir yelpazede sunan, boldur. Kentin kendisi sağlıklı kalmak için çok değerli bir araç olarak Rio değerini vurgulayarak reklam kampanyaları sayesinde, sakinlerine bir yaşam tarzını teşvik aktif.

Yaşlılar için kamu jimnastik düzinelerce birçok şehir genelinde yerleştirilen parklar, bahçeler ve hatta plajlar boyunca: Hükümet ücretsiz açık hava spor salonları ve vücut ağırlıkları kurma, nüfusun kondisyonunuzu geliştirmek için başarılı sağlık ve spor girişimlerine yatırım yaptı parklar ve topluluklar, teşvik ve eğlence spor uygulamaya erişimi genişletmek için.


Rio de Janeiro birçok lagünler ile sağ sahil yanında inşa 4400 kilometrekarelik bir alana uzanan, büyük bir şehir olduğunu ve muhteşem tepeler, ormanlar, kayalık ve oluşumlar yanında - Yani, sürpriz bisiklet çok olduğunu Cariocas arasında takdir ve devlet kenti ve çevresinde en imrenilen bazı görüşlerini çapraz birçoğu kentsel bisiklet yollarının fazla 360 kilometre, inşa etti.


Bazı spor da izlemek için harika, onlar önemli turistik olaylar haline - voleybol, yatçılık, motor yarışı, dövüş sanatları, jujutsu ve capoeira her zaman hem Cariocas ve ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.


Uluslararası spor yarışma lionesses ev sahipliği yapan, yanı sıra etkinlik ve sonsuz bir akış için verimli bir zemin sağlamak - Bugün, Rio de Janeiro, dünyanın spor başkentlerinden biri olarak kabul edilir.


Spor ve fitness için Rio'nun bağlılığını kabul etmek, kent, 2014 yılında Dünya Kupası unutulmaz ana oynadı ve kent yıllık Rio Sport Show, spor ekipmanları için fuarına ev sahipliği yaptı 2016 son derece prestijli Olimpiyat Oyunları için sahne olarak seçildi hizmetleri, spor salonları ve kulüpleri.

In 2015, Devlet uzun vadede olmak üzere varoluş Rio'nun 450 yıl anmak için spor etkinlikleri, bir dizi ve Leme ve Recreio dos Bandeirantes distrcits arasındaki kıyıda genelinde 14 farklı spor ve boş zaman etkinlikleri deneme fırsatı barındırılan.

Her yıl, şehir aynı zamanda yedi ülkenin katılımıyla yararlanır Capoeira Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor. Yarışma Capoeira sanatçılara daha geniş bir kitleye yeteneklerini sergilemek ve çok uluslararası tanınma aranılan alma fırsatı sunuyor.

"Desafio da Paz" (Barış Mücadelesi) dünyaca ünlü Grupo Kültür Afroreggae ev sahipliğinde Rio'nun en ünlü favelas backstreets yer alan olayları, spor vardır (Afroreggae Kültür Grubu).


Desafio da Paz metropol genelinde topluluklarda etkinlikleri barındıran, kentin sportif takvimine bir aziz bir parçası haline gelmiştir. Projeyi destekleyen barış ve huzurlu bir ortam sunan sosyal, kültürel ve sportif meyve teşvik arzusudur.


Favelas kökenli popüler bir spor rekreasyon uçurtma olduğunu. Genç ve yaşlı sakinleri uçurtma inşa ve gökyüzünde yarışmalar yapma sanatını mükemmelleştirmek yıl geçirdim.

Bir şehir oynamak isteyen tüm dünya çapında uzanır davet - Rio de Janeiro, doğal spor dışarı çıkmak ve uygulamaya davet güneşli ve sıcak.