gastronomi

Gıda aile yaşamı ve sosyal etkileşimler önemli bir rol oynayan ve şehrin tarihi evrimine tanıklık carioca kültürünün goblen merkezi bir bileşenidir.


Barlarda gastronomi mücevherleri, restoranlar ve akşam yemeği tabloları, zengin deneysel ve kültürel misafirperver bir toplum temsil etmektedir. SEVERİM RIO iyi mutfağı bazı favelas kadar zengin mahallelerden, şehir genelinde restoranlarda sunulan ortaya çıkarır. Temel carioca yemekleri tarihçesi ve gelişimi birbirinden aldı ve ayrıcalıklı içeriden know-how ve ipuçları ile birlikte sunulmaktadır.


 Rio de Janeiro fotoğraf

Kökenleri, Gelenekler ve gastronomik Kültür


Rio de Janeiro'nun metropol menü büyük ölçüde kent çeken ve bütün ülke ve dünyanın geri kalanından kültürleri birleştirici, Brezilya tarihinin oynadığı önemli rolün bir ürünüdür.

Rio de Janeiro imparatorluğun yüzyıllar boyunca cumhuriyetin resmi başkenti olmuştur ve onun varlığının en Brezilya'da de-facto ekonomik ve kültürel başkenti olmuştur. Bu nedenle, kent politikacılar, diplomatlar ve telif her farklı tatlar ve gastronomik arzularını getirerek yerel mutfak etkileyen ev sahipliği yaptı.

Benzer şekilde, ticari Rio sonucu olarak dünyanın her yerinden tüccarlar, göçmenler, politikacılar ve yolcuların sürekli girişi memnuniyetle karşıladı - bugün, Rio gastronomi kendi katkıları sonucu.

Bu etkiler ile birlikte, çağdaş Carioca mutfağı da eski Afrika hazırlıkları ve geleneksel Portekiz mutfak gelenekleri hem karışık yerli baharat ve yemek tarifleri içeriyor. Sonuç güçlü bir Avrupa etkisi ile geleneksel tarifler iyileştirme ve yeni ve benzersiz yemekler çeşitli yaratılması vardır.

Yerli etkisi gibi kaju, manyok, taro, demirhindi, kiraz, hurma, jaboticaba, Jambo ve Sapodilla gibi birçok meyve, tohum ve fındık katkıda bulundu. Afrikalılar sömürge Brezilya'da pişirme sorumlu vardı ve onlar fasulye, en tipik ulusal yemekler, cayenne, zeytinyağı-hurma, kurutulmuş karides, patates, bamya, ve lezzet için kullanılan çeşitli otlar tanıttı - bu orijinal Afrika tarifleri bazıları hala bu tür Zumbi dos Palmares gün olarak önemli yerel anma törenleri sırasında hazırlanan.

Carioca gastronomi et ve deniz ürünleri yemekleri, salatalar, çorbalar, tatlılar, kuru tatlılar Portekiz temel Avrupalı tarifleri en borçlu - Portekizce kuvvetle sığır, kuzu, domuz eti, balık, çorba, meyve ile buğday ve pirinç tüketimini teşvik, ve sebzeler.


Şehrin 450 yıl varlığını boyunca, Rio'nun sakinleri Yerli pişirme ve manyok ve Hindistan cevizi gibi malzemeler onları adapte gibi Northeastearn Brezilya feijoada, morina ve çok lezzetli yemekler olarak etkiler, tatları ve Afrika ve Avrupa'dan gelen dokular, birleştiren, harika bir mutfak parlama geliştirdik. Son yıllarda, uluslararası mutfak kültürlerinin çeşitli bir yelpazede gibi Japon suşi, Meksikalı empanadas ve Fransız krep gibi kök almış.


High-end deneysel mutfağı 'botecos' satış konfor gıda olarak adlandırılan sevimli ve neşeli barlar, egzotik uluslararası mutfaklardan geleneksel Brezilyalı plakaları, her ruh hali ve damak uygun şehir genelinde restoran vardır.

Küreselleşme ve son Brezilyalı ekonomik patlama daha yabancı mutfak etkiler zenginleştirilmiş ve onun özgünlüğü korurken, Carioca gastronomi artık önemli ölçüde bazı oldukça sofistike yemek tarifleri kapsayacak şekilde genişletti. Bugünün gastronomi gibi önem ulaşmıştır Rio gibi Rio'nun Festival Gastronomico, Degusta Rio ve dünyaların Pasta Kongresi barındırma gibi yıllık mutfak festival ve yarışmalara çeşitli yaratılmasına yol açması.

Rio de Janeiro feijoada 'leão Veloso' karides çorbası ile birlikte sıyrılıyor tipik yöresel yemekler, Brezilyalı topraklarının tamamında büyük ölçüde değişebilir olurken Brezilyalı mutfağı artık dünyanın en zengin biridir ve.


Feijoada, Brezilya'nın ulusal yemeğidir en tipik ulusal çanak durumunu ulaştı ve en yaygın Brezilya dışında bilinen ve Brezilyalı mutfağının sembolü.


Orada Rio de Janeiro restoranlar dört ana tipi vardır - rodizios, churrascarias, kilo ve 'a-la-carte'. Herhangi bir yiyecek türü göz önüne alındığında, restoranın her tür yemekleri servis ve zevk vardır yolunda eşsiz bir take ve deneyimi sunuyor.

Rodizios son derece popüler bir sabit fiyat tahsil edilir ve sınırsız kurslar hiçbir ek masraf ile masaya servis edilir işyerlerinde vardır - içecekler, kahve ve tatlılar genellikle ayrı ayrı ücret uygulanır. Rodizios gerçekten de sevilen Rio ve hatta düzenli restoranlar hafta sonu için rodizios dönüştürmek olabilir: Aslında, birkaç iyi kurulmuş high-end restoranlar artık öğle saatlerinde rodizios teklif.

Tipik rodizio teklifleri pizza meze, makarna ve et içermektedir. Böyle suşi Copacabana ve Ipanema rodizios olarak turistik bölgelerde şimdi giderek mevcuttur. Rodizios çok uygun fiyatlı ve basit diners çok pahalı ve lüks restoranlar arasında olabilir.

Churrascarias rodizio bir türüdür, ancak et hizmet uzmanlaşmak çünkü normalde sınıflandırılır onların aşırı popülerlik kendi bir sınıftır - bu restoranlarda garsonlar sürekli tablolara gelip doğrudan müşterilerin tabak içine eti farklı dilim . Tutmak ya geliyor durdurmak birine kırmızı ve yeşil kağıt sinyal Garsonlar sinyal müşterilere verilir.

Churrascarias aynı zamanda müşterilerimizin bu tür sebze, makarna, risottolar, ekmek, peynir, söğüş, çorbalar, çeşniler ve çeşitli ek yan yemekler kırptığı bir açık büfe masa sunuyoruz. High-end churrascarias da açık büfe masa balık ve suşi dahil - veganlar için, onların eti seven arkadaşlar eşlik ve sadece yan yemekler ile tam bir et içermeyen yemek keyfini mümkündür. High-end churrascarias gibi hiçbir ekstra ücret ödemeden tavşan ve devekuşu gibi özel etler, hizmet, ancak bu yemekleri menüde olması ve özellikle sorulmasını olmayabilir - içecekler, kahve ve tatlılar sabit fiyata dahil asla ve vardır derslerin fiyatına göre genellikle pahalı.

Kilo istemcileri ana masada kendilerini hizmet ve daha sonra onların plakaları tartmak ve ağırlığı ile buna göre fatura olsun restoran bulunmaktadır. Kilo genellikle sabit bir fiyata sınırsız porsiyon için izin veren bir 'fixo' oranı, teklif - normalde bu oran açıkça görünür veya reklamı değil ve hakkında sordu olmalıdır. Çoğu kilo et güzel bir çeşitlilik sunuyor, hem de temel churrascaria var. Bu kesimler genellikle ana yemek masaları ayrı bulunan ve etler kesilmiş ve sipariş hazırlanır.

Ayrıca, onlar somon veya ton balığı sashimi sunabilir, ancak bu özellikle istedi olmalı ve ayrı bir tabak üzerinde ağırlıklandırılmış ve daha yüksek bir oranda fatura edilir - high-end kilo da büfe parçası olarak suşi teklif.

A-la-carte yemekleri sabit menüden sipariş tipik restoranlar - Rio a-la-carte restoranlar büyük bir çeşitlilik, tipik Brezilyalı çağdaş Asya, Fusion, Etnik ve Vegan kadar yemekleri sunan vardır.


Şehrin sokaklarında hat 'a-la-carte' kültürel açıdan farklı ve yaratıcı restoranlar, yerel yaratıcılık başka mükemmel bir örnektir. Japon gıda 20. yüzyılın başlarında Japon göçmenlerin büyük akını ile geldi ve onun beri Cariocas arasında bir moda seçenek haline.


Fransız tüm formları mutfağı ve onun gelişmişliği çok, aynı zamanda halkı tarafından geniş açık kollar ile kucakladı olmuştur Rio de Janeiro. Crêpe restoranlar bol, Ve gurme mutfağı Parisli Leblon ve Copacabana atılmış bulunabilir.

Birçok restoran İnka kökenli keyifli Peru yemekleri sunan, geniş Güney Amerika'da yanı sıra, Brezilya'dan dört bir yanından gelen yemekler ve tatlar sunuyor. Rio de Janeiro, şık ve yaratıcı vejetaryen ve vegan restoran geniş bir yelpazede, yıllar boyunca diğer mutfak trendleri benimsemiştir.


Cariocas 'Büyük afinite ve gıda ve müzik için sevgi dolu takdir yılında Rio'da barlar ve restoranlar genellikle yedikleri canlı müzik gösterileri ile müşterilerine sunan, iki iç içe. Böyle sambayı hipnotize Lapa teklifi olarak mahallelerin sokaklarında hat barlar ve kulüpler çoğu yanında geleneksel menüleri ile gösterir.


Rio de Janeiro, dünyanın zengin mutfak kültürleri benzersiz farklı ve yaratıcı Carioca menü oluşturma, eğlenceli bir twist ile birlikte kaynaşmış.

Denilen 'Feijoada,' Brezilya milli çanak onüç domuz eti ve sosis kesim çeşitleri, yanı sıra isteğe bağlı sebze içeren, siyah fasulye olduğunu. Birçok tarihçi bu Portekizli kolonizasyon sırasında Güney Avrupa'da tüketilen yemekler türemiştir inanıyorum. Fasulye ve et, zengin kremsi ve benzersiz ve şehir genelinde restoranlar bu Brezilyalı incelik çok ince numune üretmek için rekabet, saatlerce komposto.

Öncü bir sığır çiftçi kaba tuz tarafından özel görmüş bir ateşte tahta şiş, ızgara üzerinde et karar verdiğinde 'churrasco' olarak adlandırılan ünlü Brezilyalı barbekü, Sul, Rio Grande Brezilyalı devlet yapmak doğdu. Barbeküler genellikle evlerde barındırılan iken, ızgara et restoranı gerçekten Rio ününü kazandık. 'Rodízio' (rotasyon) sistemi churrascarias kendilerine özgü karakter ve itiraz ödünç nedir - etli et kesim sürekli bir akış müşterilerin tablolara getirdi ve onların gözleri önünde dilimlenmiş, yan yemekler, salatalar, hamur işleri geniş bir dizi ile birlikte, ve suşi.

Portekizce olanlar 'rustik tavuk' anlamına gelen 'frango Caipira' olarak bilinen ülkenin 20. yüzyılın başlarında ve erken kuş yetiştirme Brezilya'ya tavuk tanıttı. Bugün, Brezilya dünyanın tavuk eti büyük exporteres biridir. Tüm Rio karşısında tek Cariocas iyi bilgili tavuk şefler ve tüketiciler ve dolguların sanatı yanı sıra ustalıkla ızgara kesintileri kemale erdirdim dair kanıt bulabilirsiniz. Geçmiş bar ve dükkanlar, yürüyüş sakinleri ve ziyaretçiler düzenli şiş kavrulmuş bütün tavuk zengin ve vermeyen koku tarafından karşılandı.


Rio de Janeiro, uzun balıkçı geçmişi vardır, ve bir anda tüm devletlerin en yüksek verimi balıkçı unvanını düzenledi. 'Bacalhau' ya Cod, Brezilya'da çok popüler bir balık olduğunu ve kelime artık ünlü Noel zevk ince honlanmış ulusal çanak, ifade eder. Bacalhau 19. yüzyılın başlarında Portekizli mahkeme tarafından Brezilya'da tanıtıldı.


Deniz ürünleri yemek Etkileyici sayıda Brezilya Kuzeydoğu geliyor. 'Moqueca de Peixe,' Bahia yerli kabileleri kaynaklanan bir balık güveç, geleneksel hindistan cevizi sütü, hurma yağı ve balık seçimi seçimi ile, bir kil tencerede pişirilir. 'Acaraje' biraz sonra kesip bir falafel gibi, malzemeyi bir top içine yuvarlandı ilk 1916 yılında Bahia kaydedilen geleneksel siyah gözlü fasulye, soğan, tuz ve palmiye yağı, yapılmış harika benzersiz Afrikalı-Brezilyalı yemeğidir yarısında ve bir köklü tilki kuyruğu doldurulması, buğulanmış karides, biber ve salata ile servis.

Cariocas Kentin hemen hemen her barda, restoranda ve evde bulunabilir onların hamur işleri, tatlılar ve atıştırmalıklar, tapıyorum. Onlar lüks ilçe Leblon sofistike şampanya yemekleri, favelas üstündeki küçük dükkanlar, hemen hemen herkesin masalarda yenir. Brezilyalı tuzlu hamur işleri en sevilen biri 'coxinha' ekmek kırıntıları kaplı şeklinde bir gözyaşı bırak, tavuk dolu, yumuşak pasta olduğunu, 19. yüzyılda São Paulo kökenli olduğu söyledi. Coxinha ile yan yana, hep 'pasteis' ya da hamur işleri geniş bir ürün yelpazesine bulabilirsiniz. Bunlar en yaygın peynir, jambon, kıyma ve karides de dahil olmak üzere, geleneksel ve çağdaş dolgular hem doldurulur.

Her partide çökmekte konuk ve cariocas 'dolapları popüler tedavi -' Brigadeiro 'arketip Brezilyalı tatlıdır. Bu fog kaplı süt, çikolata ve yağ, oluşan yumuşak ve zengin bir mantarı olan. Adı 1946 Sweet Cumhurbaşkanı ve tuzlu atıştırmalar için koştu Tuğgeneral Eduardo Gomes bir haraç birçok yönden Brezilya ian diyet elyaf, ve bir şey gibi Cariocas hakkında büyük gurur hissediyorum 'Tuğgeneral' anlamına gelir.


Limon yapılmış ünlü Brezilyalı kokteyl, ezilmiş buz, şeker ve 'cachaça,' Bir şeker kamışı ruhu - Rio de Janeiro ziyaret Herkes kabartan 'caipirinha' ile karşılaşacaksınız. Klasik lezzetli katlanmış limon yerine yerine cachaça ve tutku meyve, kivi veya mango votka kullanılarak da vardır.


Brezilya'nın meyve teklifleri tatlı ve en lezzetli dünyanın bazı bitti. Geleneksel portakal ve elma gelen, guava, papaya, mango ve jackfruit daha tropikal seçenekleri: Rio sunulan taze yapılmış meyve suları büyük bir çeşitlilik var, 'sucos' denir. Meyve suları Carioca diyet ve yaşam tarzı son derece popüler bir bileşenidir. Hindistan cevizi suyu Rio'nun sakinlerinin sevgilim olduğunu ve herhangi bir sahil köşk ya da sokak satıcısından satın alınabilir.

'Açaí' meyve suları, tatlılar ve Şerbetler içeren farklı formları bir dizi tüketilebilir ünlü tropikal 'süper gıda' - sık sık tatlı ve gevrek granola, muz, çilek ve bal ile serpilir.

Olursa olsun yiyecek ya da vesilesiyle, bira uzun bir süre için Rio bir dönüm içki olmuştur nerede tüketim tarihine ilk kayıtlar 17. yüzyıla kadar. Günümüzde, tüm büyük sosyal etkinlikler, sokak partileri ve uğultu meydanlarda, sokak satıcıları, büyük, taşınabilir buz kutuları ve yerliler standları gelen kutular ve şişeler satmak. Geleneksel olarak, bira yapmak kadar önemli, bu yüzden onun sıcaklığıdır: Soğuk iyi!