müzik

O doğurdu, eşsiz canlı ve kültürel geniş müzik dünya genelinde ünlü, Rio de Janeiro, eski ve yeni türlerin geliştirilmesi ve yayılması için en önemli şehirlerinden biri olmaya devam etmektedir.


I LOVE RIO Kentin derin müzik tarihinin önemli dönemini, eski ve yeni yetenek vitrine ve Samba, Forro, Jazz, Chorinho, Maracatu, ve daha fazlası gibi ritimlerin çeşitli genelinde klasik konserler ve gösteriler, festivaller ve partiler hakkında bilgi ifşa araştırıyor.


 Rio de Janeiro fotoğraf

carioca kültürünün önemli bir parçası


Müzik Carioca kültürünün önemli bir parçasıdır - tıpkı önemlisi plajları ve Rio de Janeiro korusun ormanlar, Rio müzik kentte hayatın her yönünü nüfuz eder.

Yaşayan bir şehir, nefes ve müzik hamle Rio de Janeiro yendi meraklıları ve besteciler için bir türbe olarak tüm dünyada karakterize olarak - din, kimlik, kutlamalar ve yaşam tam bir şekilde İle İlgili, müzik, yeni ritimleri ve rolleri bulur kasabanın ruh gün ve gece.

Böyle bir şehir hükümeti rutin organize ve ücretsiz konserler ve festivaller sponsor olduğu, Rio müziğin önemi: up-and-coming performans, yanı sıra ünlü Brezilya ve uluslararası yıldız, rutin şehir finanse edilen etkinliklerde oynamak. Böyle Rolling Stones, Rod Stewart, siyah Göz Peas, Lenny Kravitz, David Guetta, Stevie Wonder ve Roberto Carlos'un olarak yıldız Copacabana ya da Ipanema plajda ücretsiz konserlerde gerçekleştirdik - büyük kalabalıklar toplama ve muhteşem bir başarı zevk. Her yılbaşı, ücretsiz konserler çeşitli tüm dünyadan hem performans ve dinleyicilerini, Rio de Janeiro genelinde çeşitli yerlerde düzenlenmektedir.


Yerel, ulusal, ya da uluslararası şarkıcı ve müzisyenler, her zaman çok saygı ve ilgi verilir - Rio de Janeiro birçok önemli caddeleri, caddeler ve parklar sonra adlandırılır Çok efsaneler ve ilham olarak kabul edilmektedir Carioca müzikal liderleri.


Yerel uluslararası havalimanı ondan sonra adlandırılmıştır olarak Antonio Carlos Jobim, kentte oluşan "Garota de Ipanema" belki de en dünyaca ünlü şarkının yazarı, ve, Rio de Janeiro topraklarının dışına her ziyaretçinin konuksever tarafından saygı. Ipanema dönüm ilçesinde en geleneksel caddelerinden biri Vinícius de Moraes, aynı şarkıyı yazarlarından onuruna adlandırılmıştır.

Şarkılar kucakladı ve geçen bir araba ile birlikte sokakta seslendirdi, ya da biber kenti çok sayıda KARAOKE barlarda vardır. Aniden şarkı ya da sadece onun zevk için popüler bir şarkıya dans, bir barda, sahilde ya da bir fuarda küçük bir kalabalık tanık nadir değildir.


Karnaval sırasında, Samba net bir sosyal ekolayzır ve aynı ritimleri yıl boyunca genellikle genç ve yaşlı şarkı ve dans - Benzer Rio'nun plajları ne kadar, Rio de Janeiro müzik genellikle yaş ve sınıflar arasındaki uçurum köprü şarkı, aynı yerlerde.


Cariocas müziği seviyorum ve onların şehri seviyorum - bir sonucu olarak, çok sayıda pop şarkıları sözleri birçok Samba ve Bossa Nova kompozisyonlar Rio de Janeiro, ya Harikulade City için onların aşkı anlatıyor. Birçok sevgi dolu şekillerde tasvir, Rio de Janeiro olmuştur ve en ünlü olmaya devam etmektedir Carioca perisi.

On dokuzuncu yüzyılın sonlarına kadar uzanan Rio de Janeiro doğumlu en ünlü ritim dünyaca ünlü karnaval kutlamaları daha popüler yaptı Samba vardır. Ancak, jazzy Bossa Nova de kentte oluşturulan ve "Garota de Ipanema" 1962 hit şarkısı beri uluslararası ilgi çok aldı. Daha sonra, Funk 1980 yılında Rio favelas doğan Carioca, yerel kültürün önemli ve popüler bir ifadesi haline gelmiştir.

Samba müzikal hazine büyük bir mücevher olduğunu Carioca insanlar, ama tek değil - diğer karışımları ve melodileri çeşitli hayat duyguların geniş bir yelpazeye getirmek ve bu boğucu şehrin kişiliğine büyüleyici tarafı açıklamak için.

Karnaval Samba zamanı ve Samba Karnavalı sesidir - henüz bu kusursuz ayar tüm yıl boyunca kasaba çevresinde bulunur. Samba Brezilya'nın milli bir ses olduğunu ve böyle, şarkıcı yeni bir karakter sunmak olabilecek bir çok özel hızı ile bir Samba "Samba Breque, do" Kısa mizahi monolog yapmak veya okuduğun gibi sayısız diğer ritimleri ve müzik ifadeleri, içine farklılaşan bileşimin bağlamında mesajı. Romantik sözleri dans ve neşeli bir twist ile balad bir Samba versiyonu, 1950 civarında oldukça popüler oldu ve destekçileri, üretici ve tüketicilerin hem çok sayıda toplanan Samba Canção, "sonucudur. Bu da anılır olarak yıl ortası Samba, yaygın karnaval sezonu dışında bulunan çünkü.

Jazz ve daha yumuşak bir Samba ritmi arasında gevşek bir karışımdan doğan Bossa Nova bir ikonik Dünyada ve günümüze kadar devam eden bir etkisi olan sanatçıların binlerce ilham kaynağı olmuştur Carioca oluşturulması.

Daha sessiz ve sofistike, isim kendisi "bossa" olarak "müzik yapma yeni bir özel yol" anlamına bir eleme olduğunu Carioca yol ve "nova" bir yenileme ve evrim gösterir. Bu João Gilberto, Tom Jobim ve Vinícius de Moraes, 1950 yılında oluşturulan birçok diğer yıldızlar ve müzik dahilerin, arasında dünyaya henüz bilinmeyen bir duygu taşıyacak ritim var nasıl olduğunu.

Bir kaydın iki spin kişinin kulaklarına kişinin gönlünde kadar akan gelip kelimeler "Bossa Nova" için yeterli - Bu ritim bütün kenarları pürüzsüz ve sihirli yerleştirebilirsiniz olarak bu özel tür, bunu düşünenler üzerinde sahip olduğu etkisidir sevinç, sıcaklık ve renk diyarında bir seyirci: Copacabana.


Aile, arkadaşlar, neşeli toplantılar ve Rio de Janeiro birleştiren ve Samba tüm en sevilen özelliklerini genişletiyor Pagode, çok iyi sevdim ve desteklenen müzik tarzı ile tespit edilebilir bilindiği spontan partilerin değerli sesleri - yendi ve duygu ve fırsat sözleri, tek tutkulu şarkıda küçük ve büyük kalabalıklar dahil etmek.


Olmak sosyallik en önemli kültürel özelliklerinden biri Carioca insanlar, bu onu yapmadan veya birlikte şarkı olup olmadığını müzik herkesi zevk parti katıldı geldiğinde: ritim kendisi gibi Rio müziğin sokulgan doğa çok önemlidir.

Favelas inen ve radyo istasyonları ve gece kulüpleri devralarak modern yendi Funk olduğunu Carioca, bazen sadece "Funk" adını verdi. Bu yendi Elektronik, Samba, Hip Hop ve Rap gelen ritmik bileşenleri içerir. Dünyada dans müzik diğer temsilcileri ile bu tarz sigorta DJ tarafından oluşturulan akılda kalıcı şarkılar ve belirgin performans, hem de karışımları genç kalabalıklar sayesinde çok popüler.


Rio de Janeiro 160 üzerinde mahallelerde ev ve net bir müzikal kimliği geliştirdi doğal olarak pek çok olan - işyerlerinin açısından, popüler yerel ritimleri, ya da her ikisi de bu varlık.


Bazı mahallelerde özellikle böyle iyi gayrı restoranlar ve barlar bazı bulunan Lapa, şehrin bohem merkezi olarak davul ile işaretlenir. Birçok Cariocas ve ziyaretçilerin Lapa dans eğlenceli katılmak ve Rio'nun tadına bakmadan tercih. Bu dönüm noktası şehir parçası Samba yaşıyor en ünlü ve geleneksel işyerlerinin bir kısmı yer almaktadır ve herkes dans arı tarafından sokuldu alır nerede.

Ipanema geleneksel Bossa Nova işyerlerinde çok sayıda ev ve ana günlük performansları canlı - Diğer ilçeler farklı ortamlardan ve stilleri odaklanmak. Ayrıca Ipanema, ziyaretçilerin tarih ve büyük üstlerin yaşamları ve türe kendisinden kitaplar, kayıtlar ve hatıra bulabileceğiniz çeşitli kültür merkezleri ve dükkanlar vardır.

Brezilyalı müzik endüstrisi kendini sürdürülebilir: büyük bir topluluk ve türlerin çeşitliliği göz önüne alındığında, dikkate değer bir başarıdır, dinleyiciler arasında her zevke bir şey üretmek için yeterli müzisyenler ve sahne besteciler vardır. Bu aynı zamanda Brezilyalı müzik çok iyi üzerinde dünya bilinen sebebi ve kalitesi çok yüksek ve imza bu kadar açık neden.


Rio de Janeiro canlı müzik, kentin büyük bir simgelerin başka olduğunu ve Sugar Loaf Dağı, İsa heykeli Kurtarıcı ya da güneşli Copacabana siyah ve beyaz kaldırım olarak kutlanmaktadır.


Konser veya büyük ölçekli müzik etkinlikleri, şehrin müzikal manzara sadece bir parçası - bu bir futbol takımının zaferi için ya da dini kutlamalar için ilahi bir faz, bir ulusal ya da yerel bir tatil başlangıcı kutlamak için olsun, Cariocas memnuniyetle kendiliğinden koroları onların kalplerini ve seslerini birleştirmek.

Rio Music Carioca kimliğinin temel bir parçasıdır - bu anlayış bir ziyaretçi daha iyi kent hayatı anlamak için, ve halk ile daha derin bir bağlantı oluşturmak için olanak sağlar. Rio de Janeiro'nun müzik kültürü ve mirası hakkında biraz bilmek herhangi dışarı büyük, sıcak bir gülümseme alacak Carioca.