yaşam tarzı

Rio de Janeiro egzersiz, sağlık ve ruhsal refahı olan bağlılığını uluslararası bir öncü olmuştur.


I LOVE RIO Kapalı ve açık spor salonları, yoga, meditasyon, ve en son beslenme ipuçları ve trendlere carioca koşu gelen spor rejimleri, recreations, ipuçları ve teknikleri, ortaya çıkarır. Spa, inziva, takviyeleri ve kişisel bakım beslemek ve beden ve zihin hem de geliştirmek için nasıl içine kenar fikir kesim sakinleri ve ziyaretçileri getiren incelenmiştir.


 Rio de Janeiro fotoğraf

Sağlık, açık yaşam ve sosyalleşme


Rio de Janeiro Lifestyle bunu zenginleştiren kültür olarak şehir gibi geniş kutsar doğa gibi çeşitlidir.

Şehirde 160 üzerinde mahalleler vardır, kendi coğrafi ve kent özellikleri, buna uygun cariocas yaşam tarzını şekillendiren her - Bazı ilçeler muhteşem plajları ev ise, kentin diğer bölgelerinde atlantik yağmur ormanları, bölge mimarisi, ya da muhteşem şehir parkları var gurur duymak.

Çeşitliliği ve gelenekleri cariocas bin yönden şehrin keyfini sağlayan yerli halkların geri izleme ve Afrika ve Avrupa mirasını kucaklamaya yaygın yayılan ile dolaşık dağlar, plajlar, ormanlar ve göller.


Bir gevşek ve rahat açık yaşam tarzı dünyaca ünlü resmin ötesinde, carioca yaşayan diğer yönlerini geniş bir yelpazede halkın geleneksel kültürel kökleri derin ulaşan ve sürekli genişleyen ve şehrin ve küreselleşme ile gelişen içerir Brezilya.


Doğal manzara ve nefis sıcak iklimi, yanı sıra derin sosyal nitelikteki Rio de Janeiro'nun harika bir dizi, açık havada vakit geçirmek ve şehrin güzelliği ve diğerleri hoş şirket cümbüş sakinleri ikna - benzersiz sosyallik için bir açıklama ve cariocas dostu.

Tüm etkinliklere ortak, açık havada için kesin bir eğilimi ile sosyalleşme konusunda net bir vurgu ve tüm yönleriyle yaşam ve takdir gerçek zevki olduğunu.

Dahası her şeyi büyük bir şehir sunduğu, Rio de Janeiro yaşam tarzı, sosyal toplantılar, spor uygulama ve bu balıkçılık ve uçan uçurtma gibi sevimli meşgaleleri gayri açık hava etkinlikleri, sağlıklı yaşam, kıskanılacak bir karışımını içerir ve doğaçlama.

Onların doğal ortamda ve sosyalleşmek için tutku ile nüfusun angajman takdir, hükümet destekledi ve olaylar, yarışmalar ve eğlence mekanların ve kaynakların yaratılması yoluyla şehir genelinde spor uygulamaları geliştirilmiş.

Birçok özel işletmelerin de yaşayanların aktif ve açık doğa hitap ve bir carioca falso verirken son dünya trendleri yakından takip, fitness geliştirmek ve becerilerini geliştirmek için sınıflar ve faaliyetleri sunarak katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.


Doğa doğrudan Rio de Janeiro yaşam tarzını etkiler - kentin nüfusunun etkileyici bir kısmı kendi doğal çevre ile etkileşim hakkında tutkulu: Kentsel plajlar, sahil lagünler, doğa parkları, bahçeleri, ormanlar ve kayalık dağların eşsiz ürün yelpazesine.


Sıcak iklimi, bir spor egzersiz ve oyun cariocas çalışan, bisiklet, orduları bulabileceğiniz spor ve fitness canlandırmaların daha çekici ve her park ve plajda yapar.

Kentin sakinleri ve ziyaretçiler düzenli olarak etrafında şehrin sansasyonel manzarayı kayalar kadar, böyle 'parque da Tijuca' veya 'Parque da pedra branca' gibi büyük metropol parkları zenginleştirmek tepelere kadar geziler yapmak ormanda çabalıyorlar ve ve aşağıdaki.

Yüzücüler, denizciler ve sörfçü iki koy ve okyanus suları doldurmak ise uzun bisiklet sürmek gibi 'freitas de rodrigo lagoa ünlü ya da plajlar onlarca boyunca birkaç büyükşehir lagünler etrafında alınır.

Balıkçı hat en kıyı uzanan ve futbol, voleybol ve fitness egzersizleri sıcak açık havada kumlu menziller üzerinde yapılır.

Güneş doğarken başlayan ve gün batımından sonra iyice devam kentin tüm ana plajlar egzersiz veya oynatmak için takımlar ve excercise toplanan insanlara ev sahipliği yapıyor - yaşlı günün erken saatlerde keyfini kadar, örgütler futbol öğretmek birçok okul sonrası her yaştan çocuklara ve voleybol topu.

Dünyanın birçok yerinden spor ve egzersizler karşılayan yoga günümüzde yaygın beden ve zihin ve halk sınıflarının en besleyici etkinliklerinden biri Rio genelinde spor salonları, plajlar ve parklar bulunabilir kabul edilir - vasıflı fiziksel manevralar ve sakin bir kombinasyonu ile meditasyon artık su bile çevrili stand-up sörf tahtaları üzerinde yüzen uygulanmaktadır.

Birçok çalışma taşıt sportif kıyafetler ofis konumları olsun, böylece doğa, sağlık ve tamamen hayattan zevk arzusu derin bağlantı günlük rutinleri içinde bir iş-out birleştiren ve bir zorunluluk dışında en iyi yapım, yapılan.

Tipik olarak, birçok işçi hiçbir zaman boşa ve açık hava etkinlikleri yolda yiyebilirsiniz böylece istihdam onların yerine kendi resmi giyim kuşam bırakın ve işten sonra.

Sıcak hava açık sosyal aktiviteler anlamına - Cariocas genellikle, yeni insanlar ve yerler onları benzersiz açık hale meydanlar, barlar, parklar ve plajlar açık havada, bir araya kültürel veya spor etkinlikleri için olabilir veya karakteristik hafta sonu barbekü bölümü için en carioca aileler.

Açık havada olan bu afinite hava güçlü bir farkındalık emzirdi etti - bulutlar ve yağmur yaklaşırken, birçok cariocas etkileyici hassasiyetle tahmin edebiliyoruz.


Yaşam tarzı ve kültürel uygulamalar geliştirilmiş ve doğa ve mirası ile hem bağlantıdan birbirine birleştirilir - efekt yollardan en farklı görülebilir, eğlence balıkçılık kadar faaliyetlerinde ve müzik keyfi ve sanatsal kutlamalar için egzersiz.


Miras şehrin tarihini ve onun sakinleri zevk şekilde hem şekillendiren - müzik patlama yoluyla olduğu kadar rastgele plaj günleri dini kutlamalar, şehir sponsorluğunda konser ve canlı performans parçası haline şehir hayatının birçok açıdan entegre edildi kum -Box.

Taze Gıda, yerel yaşam tarzı önemli bir parçasıdır - Haftalık carioca rutin büyüleyici ve uzun süreli bir özellik müşterilerin topraklarının ürünlerle doğrudan bağlanmak yerel bir fuarda bakkaliye için alışveriş olduğunu.

Her mahalle müşteriler koridorlarda, makul fiyatlarla çok iyi malzemeler seçilerek lezzetli örnekleri tatma ve diğer yerliler ve tüccarlar ile neşeyle sohbet eşkin en az bir haftalık meyve ve sebze pazarı vardır.

Gündelik faaliyetler ve uygulamalar da tespit ve karakteristik carioca syncretism tarafından etkilenmiş - diğer faaliyetleri, alışkanlıkları ve gıdalar Avrupalı yerleşimciler ve Afro-Brezilya nüfus türetmek Bazı eğlencelerine geri erken yerli uygarlıklara tarih.

'Capoeira' ve birçok manevi bağlantıları önemli savaş sanatı Afrikalı gelenekleri kökenlerine varken Balıkçılık topluluklar, Brezilya Portekizce kolonizasyon önce beri var.

Benzer şekilde, Rio de Janeiro kültürlerden çeşitli kökleri geleneksel milli mutfağının büyük bir zenginliğe sahiptir.


Hükümet aktif ve kültürel miras korunmuş sağlamada çevreleriyle cariocas 'güçlü bir ilişki kolaylaştırmak yapan - eğitim kampanyaları ve modern altyapı hem iyileştirilmesi ve sağlıklı bir yaşam tarzı teşvik yönelik çabaların bir parçası olan.


Son yıllarda, kamu kurumları, sağlıklı ve pozitif yaşam tarzı seçimleri teşvik etmek, motivasyon bilincini artırmak programlar yaratıcı çeşitli hayata geçirdik.

Yaşam tarzı, sağlıklı gıda tüketimi gibi birçok faktöre birbiriyle uyumlu, sonucu itibariyle, ulusal hükümet, yemekler hazırlamak için en iyi yolu ne yemek için adaçayı tavsiyeler sunan, beslenme kurallarına bir dizi yayımladı ve en iyi zevk için nasıl.

Kurallar doğal maddeler kullanımını savunan, endüstriyel işleme kaçınma ve ailelerin satın paylaşılan mutfak kültürü, ekimi, yemek ve birlikte yemek keyfini - bu yenilikçi yaklaşımı diyet ve sağlıklı yaşam, carioca bir taşı ile ayrılmaz bir şekilde bağlı bir yaşam tarzı yaşam tarzı.

Rio de Janeiro'nun eyalet hükümeti rutin tüm cariocas serbestçe kullanılabilir muhteşem doğal alanlara ve insan yapımı yapıların geniş vurgulayan reklam kampanyaları, yanı sıra şehir genelinde ücretsiz açık spor salonları ve geniş çaplı yarışmalar ve çeşitli aktiviteler sponsor.

Etkileyici şehir çapında bisiklet yolları inşa edilmiştir, yanı sıra yeni paten parkları, kamusal alanlarda erişimi demokratikleşmesi ve çeşitli spor faaliyetlerini teşvik etmek - şehir genelinde birçok ilçe ise çoğu plajları, kullanmak için ücretsiz, küçük spor salonları ile donatılmıştır Rio de Janeiro yaşlılar için kamu ve modern açık hava spor salonları ev.

Şehir sponsorluğunda bisiklet yolları ekleme, özel işletmeler daha aktif bir yaşam tarzı ve mekanların demokratikleşme teşvik kiralanan ve Rio de Janeiro genelinde çok kolay bırakılan edilebilir mevcut kamu bisiklet yaptık.

Bağımsız işletmelerin bir dizi çevreleri ile meşgul ve birbirleriyle deneyimlerini paylaşmak için farkında cariocas 'arzu sınıfları ve grup etkinlikleri, teklif.

Dans, müzik, yemek, savaş sanatı ve sörf dersleri zengin ve canlı tarihin içine dokunarak ve kişisel repertuarları ekleyerek bir yolu olarak hareket.

Kentin şaşaalı doğal teklifleri, dünyanın dört bir yanından uygulamaların onun sürekli akını ile birleştiğinde, kültürel geleneklerin ve kimliklerin zengin bir goblen oluşturdular; görünüşte farklı ise, tüm yaşam için aşkı kutlamak, carioca yaşam tarzları geniş bir yelpazede ve diğerleri önemini sağlayan.