Geçmiş

Rio de Janeiro'nun tarihi derinden zengin, çeşitli ve çok kültürlü - ı RIO ritüeller ve uygulamalar, gıda ve dünyanın dört bir yanından gelen stilleri varış erken gelişme içine bakar aşk, ve şehrin simge doğum.


Bu mahallelerin evrimi, festivaller, partiler, türler, televizyon gösterileri ve modası kökeni hakkında ilginç bilgiler, yanı sıra geçmişte andıran anlık, 19. yüzyılın eski kahve tarlaları arasından, 1970'lerin müzikal effervescence sağlar ve 80'lerin ve 20. yüzyılın başlarında festivaller.


 Rio de Janeiro fotoğraf

Rio harika bir şehir


Geniş ve gerçekten eşsiz mozaik, sosyal, kültürel ve fiziksel manzara geniş bir yelpazede oluşan - Rio de Janeiro, dünyanın en eklektik metropollerinden biridir. Şehrin geçmişini anlamak olağanüstü ve çok yönlü çağdaş kimlik anlamada çok önemlidir.

Rio'nun tarihinin büyüleyici bir yörünge izler: Portekiz sömürge yönetiminden erken yerli nüfus arasında değişen ve bir monarşi bir cumhuriyet ve hatta askeri bir diktatörlüğe. Çeşitli önemli dönemini boyunca kent güzel mimari, sanat, kültür, müzik, yemek ve canlı ruhu üretti.

Rio'nun deniz limanı şeker, altın ve kahve ticaretinde o hayati stratejik öneme sahip bir bölge yaptı ve devlet dolayısıyla 1763 yılında ülkenin başkenti yapıldı - neredeyse iki yüz yıldır ve kapalı tutulan bir başlık. Limanın konumu ve sermaye kentin rolü yaygın biraz olası bataklık ve dağlık bölgenin genişlemesi ve evriminde en önemli faktörlerden iki olarak kabul edilir.

Rio coğrafi gelişimi tarihsel Merkezi'nden bir uzantısı dışarı ve üç çevreleyen bölgelerin gelişmesi ile işaretlenir: ticaret odaklı Kuzey Bölgesi, lüks ve turistik Güney Bölgesini ve yeni gelişmekte olan modern Batı Bölgesi.

Brezilya olarak bilinen bölgenin bazı hesapları Alaska genelinde veya Pasifik Okyanusu boyunca deniz kenarında kara yoluyla Asya'dan Amerika'yı ulaştı yerli halkların tarafından binlerce yıldır iskan edilmiştir. Bu yarı-göçebe kabileler göçmen avcılar-toplayıcı olarak yaşadığı ve bu nedenle çok fazla kendi geçmişi hakkında bilinen yazılı kayıtları veya anıtsal mimarisi gelişmiş asla. Bu gün için, Rio de Janeiro bölgesinde birçok yerde hâlâ yerli sözcükler kullanılarak adlandırılır - Ünlü beach 'Ipanema' Ipanema 'kötü sular,' balıkçılık referans büyük olasılıkla anlam ile bir örnektir. Rio de Janeiro kentinin sakinleri belirtmek için günümüzde kullanılan çok kelime 'carioca,' beyaz ev 'ya da' beyaz adamın evini 'yani' yerli kelime 'Kari' oca türetilmiştir.'


Şehir standları o büyük nehir ağzı ulaşmıştı inanılan Gaspar de Lemos liderliğindeki bir Portekizli seferi sırasında Ocak 1502 1'inde üzerinde 'keşfetti' ve seçildi alan buna göre kent 'Ocak Nehri'.


1565 yılında Portekizli general Estácio de Sá resmen 10 yıldır bölgenin kontrolünü ele geçirmek için savaşan olmuştu Fransızca çıkarmak için bir girişim şehir kurdu: o, Sao Sebastiao do Rio de Janeiro 'kenti olarak adlandırılır ve onsekizinci kadar yüzyıl kent sadece 'Sao Sebastiao.' denirdi São Sebastiao İlk 1 1565 mart, kentin yaratılış sırasında Portekiz'in kralı oldu ve o daha sonra şehrin aziz patron yapıldığı aziz aynı ismi taşıyordu: São Sebastião.

The French were successfully expelled two years later but continued to battle for dominance for the following fifty years. The coast around Rio de Janeiro attracted Portuguese and French colonists because of the profitable trade of Brazil Wood and sugar, that could be conducted through the port.

17. yüzyılda şehir hala yoğun yerli indios tarafından doldurulan. Nitekim, 1660 tarafından, sadece 750 Portekizli ve 100 Afrikalı karşılaştırıldığında, etkileyici bir 6000 yerli indios ev sahipliği yapmıştır. Geç 17 ve erken 18. yüzyılda, kent başlıca ticaret köle için gelin, yanı sıra altın ve Minas Gerais komşu devlet mayınlı değerli taşlar oldu ve 1763 yılında bu nedenle genel devlet kentinden transfer edildi Rio de Janeiro Brezilya'nın kuzeydoğusundaki Salvador, şehir Devleti'nin başkenti yapma.


Portekiz sömürge döneminin boyunca 1763 ve 1822 arasında, Rio de Janeiro Brezilya'nın başkenti oldu. Ticaret hayati merkezi olma sermaye olarak ve kısmen de nedeniyle durumu bu dönemde, Rio dünyanın birçok yerinde insanlar çekti. Hala şimdi Rio karakteristik asimilasyon kültürüne kökeni veren Avrupa, Asya ve kentte ve çevresinde Ortadoğu kurulan faaliyetlerin çeşitli yerlerinden gelen göçmenler.


Geç 18. yüzyıl ise, bir ekonomik kriz Güney Amerika'daki diğer ülkelerde şeker kamışı üretiminde Brezilya ile rekabet gibi, kenti vurdu. Değişen gelgitler ve fala sonraki yüzyılda önemli ölçüde Rio de Janeiro dönüştürecek.

Nedeniyle geri Avrupa'da Portekiz Napolyon'un sürekli savaş, Rio de Janeiro 1808 ve 1821 arasında Portekiz'in geçici başkenti oldu ve kraliyet mahkemesi 40 gemi onboard Rio transfer oldu bu anda oldu. Portekizce kraliyet ailesi 20.000 Portekizli mahkemenin üyeleri yanı sıra rafine mimari standartları, sanatçılar, çalışkan ve akademisyenler beraberinde getirmekte, 1808 yılında Rio geldi ve kilise ve çağdaş diplomatik uygulamaların arzusu.

Rio ayrıca esnaf ve ticaret Avrupa ile ve dünyanın geri kalanı genişleyen, 1822 yılında Brezilyalı imparatorluğun başkenti oldu. Bu dönemde, başkentte ana faaliyet çeşitli çiftliklerin kurulması ve hala varlığını birçok konakların binaya giden, kahve üretimi oldu.


Kahve üretimi önemli ölçüde benzeri görülmemiş bir ölçekte dünyanın her köşesinde popüler kahve yapma, ekonomi ve ticaret artırdığını ve daha sonra Rio de Janeiro'nun en önemli ihracat biri oldu.


1822 yılında, Brezilyalı Kurtuluş Savaşı başladı ve Rio de Janeiro, yeni ve bağımsız monarşi başkenti oldu. Daha sonra, şehir 1889 yılına kadar Brezilya İmparatorluğu'na başkentlik olarak kaldı ve nihayet sermaye Brasília transfer edildi 1960 yılına kadar Brezilya cumhuriyet yıllarında.

Throughout its history, Rio de Janeiro was the heart of strong and innovative political and intellectual currents that led to the abolishment of slavery in 1888 and the formation of a Republic in 1889.

Kahve ve şekerkamışı tarlalarına hayati köle emeği düşüş ile birlikte, kent ücretli iş ve 1872 ve nüfus ikiye 1890 arasındaki potansiyel çekti Avrupalı göçmenler ve eski kölelerin çok sayıda, almaya başladı. Bu demografik patlama Ondokuzuncu yüzyıldan bu yana var olan bir konut krizi neden ve güvencesiz konut yerleşim şehrin tepelerinde tepesinde ortaya çıkmaya başladı: bu yerleşimler daha sonra nedeniyle karakteristik bir görünüm şimdi dünyaca ünlü 'favelas,' denilen gelirdi ve böyle müzik türü 'samba' ve geçit kentte her yıl muhteşem karnaval ekiplerinin gelişme olarak onların önemli kültürel katkıları.

Prenses Isabel bir kararname ile 1888 yılında serbest kahve ve şeker tarlaları önceki köle ek olarak bu - 1890 tarafından yaklaşık bir milyon kişi yaklaşık dörtte olmak göçmenler ile, kentte yaşayan.

20. Yüzyılda Mayor Pereira Passos yollar, geniş caddeleri ve modern binalar inşa yanı sıra şehir merkezine asfalt kaldırım sağlamak ve ilçelerini çevreleyen, kentin kent dokusunun geniş çaplı reformlar gerçekleştirmiştir. Altyapı zamanın Paris mimarisi üzerinde modellenmiş ve Rio de Janeiro'nun tarihteki yerini almış en önemli ve etkili çalışmanın bazı olarak kabul edilir. Terimleri cidade maravilhosa 'veya' harika şehir, 'doğdu ve sonsuza kadar kentin ruhu ve kimliği kazınmış zaman budur.

İç küçük tahsisleri ve çiftlikler tarafından doldurulan ise şu anda kentin kalbi, kıyı bay tarafından bir tarafta ayrılmış merkezinde, yatıyordu. 20. yüzyılın sonuna doğru elektrik gelmesiyle, demografik değişmeye başladı ve elektrikli tramvaylar kentin sınırlarını genişleterek, kendi işyerinden önemli bir mesafe yaşamaya insanları sağladı. Denize yakın eski şehir, 'Centro' (Merkez) dönüştürülmüştür - ticaret ve iş bölgesini konut kentsel kumaş kıyılarında ve Kuzey Bölgesi oluşturmak için içine doğru dışarı genişletilmiş ise. Genişleme dağlar vadilerle aracılığıyla oyulmuş ve plajları ile kaplı kentin kendine özgü topografyası etrafında manevra gerekiyordu.


Ünlü Copacabana Palace Hotel açıldı ki 1923 yılında, bu dönemde oldu ve ünlü filmlerin çekildiği - 1920 ve 1950 sonlarında ve en Arasında Rio de Janeiro high-end ziyaretçi ve uluslararası ünlülerin son derece popüler oldu.


1930 itibariyle daha önce egzotik plaj yerlerinden gebe olmuştu Copacabana, Ipanema ve Leblon okyanus-ön ilçeler, son derece, tünel açılması ve tramvay hatları gelişi sayesinde konut yerleri kabul oldu.

Sofistike ve elit eğlence işareti - Zaman Edebiyat sağlığı ve kıyı hava ve deniz banyosu ve plaj ve kıyı yaşamının sosyal faydalar yeni trend haline övdüler. Güney Bölgesi büyük otel, rafine restoran, sinema, kulüpleri ve tiyatrolara kentin, ev kültürel kalbi olarak görülmeye başlandı. Müzik türü 'Bossa Nova' bu bölgelerde doğmuş ve 1960, 70 'çiçek oldu. ve 80.


1960 yılında, federal başkent Brezilya'nın kültür başkenti olmasıyla odaklanan yeni bir kimlik bulmak için şehir uyarıcı, Rio Brasilia transfer edildi.


Tüneller ve yollar oluşturulması da yoğun gelişmelere batı kıyı streç kadar açtı. 1970'lerde alan varlıklı nüfusun büyük swathes Recreio dos Bandeirantes, muhteşem parklar ve plajlar ev daha batıda Barra da Tijuca ilçesine taşınmaya yanı sıra sağlayan bir çok hızlandırılmış kentleşme süreci tanık oldu. Büyük evler, devremülkler, alışveriş merkezleri ve konaklar kentin en modernler ilçelerde sebebiyet veren, batı manzara doldurmak başladı.

1990 yılında başlayan, belediye yetkileri sürekli olarak şehir genelinde gelişmeleri, tam şehrin kentsel ve ekolojik potansiyelini harekete ve kültür, eğlence ve spor faaliyetlerinin teşvik teşvik etmiştir. Müzeler ve sanat galerileri canlanmış ve şehir genelinde geliştirilen ise plajlar gibi müzik gösterileri ve gösterildiği gibi spor ve etkinlikler için boş alanlara dönüşmüş oylandı. Kentin genel ve kültürel canlandırılması 2014 yılında bu tür FIFA Dünya Kupası gibi önemli spor etkinlikleri, hosting dahil.

Yeni uyarıcı, yaşam için şehir çok daha güvenli hale suç önemli ölçüde azaltılmış düzeyleri bu güçleri ziyaret ve iş yapma: Kentin tarihinde önemli bir dönüm noktası Rio de Janeiro genelinde çeşitli favelas polis birimlerinin pasifize uygulanmasıyla 2008 yılında başlayan büyüme ve gelişme dönemi ve dünyanın sahnede Rio'nun yeni ve prestijli bir rol vurgulayarak.

Rio de Janeiro'nun kültürünün yerli başlangıçlar ile işaretlenir, kolonizasyon mirası, uluslararası kültürlerin geniş bir dizi, kentin coğrafi konumlandırma önemli etkiler - liman, dağlar ve plajlar. Kentin benzersiz tarihi bir gerçek organik bir varlık haline heykel ve kültürlerin ve fikirlerin bir yaşam oyun vardır.