Kültür

Ben RIO kültürü hakkında tutkulu aşk ve pırıltılar sanatsal yaratıcılığın büyük bir zenginlik kapsayacak şekilde görünüyor şehir genelinde, tüm geleneksel ve yenilikçi BİT formlarda ve ifadeler.


Geleneksel ekimi Rio de Janeiro'nun repertuarı olduğunu film festivalleri dahil, şerh, tiyatro yapımları, sanat sergiler, gösteriler ve dans. Lüks tiyatrodan Sanatsal belirtileri yapımları, otantik hazineleri okuyucuların görücüye Favela için Kentin kültürel portföyüne Büyükşehir ekleme doku.


 Rio de Janeiro fotoğraf

Cariocas RIO RUHU ARE


'Kültür' açık ve akışkan dönem qui insan aklı tarafından üretilen bir şey ifade eder olduğunu. Bu tür film, tiyatro, dans ve sergiler, yanı sıra nüfusun benzin ve karakter oluşturmak qui günlük canlandırmaların gibi geleneksel sanat içerir. Rio de Janeiro miras ve çeşitliliğin, yaratıcılık ve giriş birleştiren gerçekten zengindir.

Rio de Janeiro akla geldiğinde, resim Bol Vardır: bozulmamış plajlar, futbol, karnaval, mangalda et ve ulusal içecek caipirinha - şeyden daha henüz, bu ne Rio olun kent halkıdır.

Cariocas denilen, Rio'nun formu çok sakinlerini vardır Kültürel çeşitlilik grup, Farklı mirasların gelen gibi, inançlardan ve kültürler - yadsınamaz yapıştırma ile kültürel özellikleri Birlikte: genel olarak iyi bir ruh hali, yaşam, samimiyeti aşkı ve sıcak misafirperverliği.


Açık ve konuksever, Cariocas hayati bir parçasıdır Ne Rio gibi popüler bir hedef yapar: doğal yetenekli iyimser tutum, Rio halkı tarafından benzersiz ayırt edilebilir onların hakiki gülümseme, kendiliğindenlik ve meraklı doğası.


Genel Carioca kültürüne Orta hayati rol o aile ve arkadaşlar birbirlerine hayatlarını içine oynamak: doğum günü Her zaman birçok arkadaş tarafından ve genişletilmiş çevrili kutlanıyor edilir aile ve herhangi bir vesileyle bir araya almak için mükemmel bir şans ve sosyalleşmek. Spor, müzik ve güneşli açık havada en iyi şekilde zevk almaktadır başkalarının şirket ve hafta sonu buluşarak, yerel bir yaşam elyaf olan.

Yerel felsefesinin bir parçası samimi ilgi yollar ve dünyanın diğer bölgelerinde görgü ve hakkında öğrenme , yerel kültürel manzara birçok yeni unsurlar içeren verilmesi Böyle müzik türü Bossa olarak özellikle Carioca ifadelerine doğum Nova ve gastronomik sanatsal ve edebi taşlar çeşitli.

Cariocas onların farklı ruhunu ödünç bir yönü Birçok farklı kültürlerden gelen etkileri dahil eğilimidir büyüleyici ve eğlenceli bir tarzda.

Geçtiğimiz yüzyılda, geri koydu atmosfer, Rio güzel sahne ve açık yürekli insanların perisi 'olarak hareket etmiş Böyle Tom Jobin ve Vinicius gibi büyük yazarlar, şairler, besteciler için ve de Moraes, 'Garota de Ipanema' dönüm noktası Bossa Nova şarkının yaratıcıları (From Ipanema Kız).

Kentin bu aynı yönleri bazı çekmiştir Dünyanın dört bir yanından en yetenekli sanatçı ve büyük bir akını insan sermayesi, kültürel olağanüstü gelişmeler başlatmıştır etti Kentin üretmek.


En ünlü ve uluslararası görünür Carioca kültürünün ifadesi gerçekten muhteşem karnaval olduğunu Her yıl gerçekleşir kutlama: sakinleri binlerce Ses çok sofistike kostümleri parading ağızdan yürüyen Samba müziği.


Yıllardır dünya çapında ünlü Dünya Carnival Rio içeren, gerçekten vahşi ve muhteşem beş günlük kutlama Milyonlarca insan, şehir, günün her köşesini nüfuz ve gece. 40 gün Paskalya önce düzenlenen karnaval resmen Cuma günü başlıyor ve yağ Salı günü biter. Ancak, önceden Karnaval kutlamaları başlar önceden en az bir hafta ve yağ sonra Pazar gününe kadar devam Salı.

Rio Karnavalı 17 kadar uzanıyor Portekizli soyluluk partiler ve kutlamalar düzenledi yüzyıl Onların asil Avrupa geleneklerine dayalı. Zamanla bu kutlamalar Yerli ve Afrika kültürüne özgü unsurlar emilir ve derinden etkilenmiştir benzersiz ve son derece muhteşem bir karışımı sonuçlandı Afro-Brezilya folklor.

Rio de Janeiro'nun geniş bir dizi Karnaval ötesinde sanatsal ve günlük ifadeler kentin her gün karşısında glitter yıl, sık sık şehir kendisi ve varlığı esinlenerek Sayısız sanatçılar, yazarlar, müzisyenler ve.

Rio de Janeiro'da Özellikle önemli, Kitapçılar biber önemli bir yelpazeye barındıran kentin sokakları, Böyle bir kitap tanıtımları, okumalar, resitaller ve sanatsal etkinlikler, tartışmalar. Onlar, karışarak, sıradan insanların alanlardır sanatçılar ve aydınlar edebiyat karşılamak ve fikirleri paylaşmak ve kahve, yemek, müzik, eğlence ve tartışma ile ve sanat harman.

Rio de geçmiş yıllarda beğeni geliştirdi görsel sanatlar dünyasına katkılarından dolayı. Bu nedeni kısmen genelinde galerileri ve sergi kamu ve özel yatırımı Şehir: Museu de Arte, Rio (Rio Sanat Müzesi) 2013 yılında açıldı do ve yıl boyunca keyifli sergiler ve etkinliklere ev sahipliği. Museu de Arte Moderna (Modern Sanat Müzesi) yanı sıra, Centro Kültür Banco de sunuyoruz, Brasil (Brezilya Kültür Merkezi Bankası) do uluslararası alanda tanınan sergilerin programı.

Rio'nun kültürel repertuarının bir başka yönü onunki tiyatro. Teatro Municipal veya Belediye Tiyatrosu, biri Kentin en çarpıcı binalar. Barok tarzında Dahili 1909 yılında Cinelandia, öncelikle sergiler klasik konserler, operalar ve bale, yanı sıra bazı müzikal tiyatro. OI Enstitüsü de belirledi Flamengo ve Ipanema mahallelerinde iki tiyatro yukarı, çalışan farklı sanatsal performanslar zenginliği, geniş sağlayarak genç ve yaşlı izleyiciler için tiyatro programı.


Kentin kültür olarak da tanımlanabilir günlük aktiviteler ve halkının tavırları. Grafiti sanatı, kaykay, balıkçılık ve uçurtma temel bileşenleridir Çağdaş Carioca ömrü, belirli ifade ederken, birlikte jestler, tadı ve eğilimler bir zengin paylaşılan kumaş oluşturmak ve birleşik bir toplum.


Jeito Carioca, ya da Carioca yolu, ünlü bir terimdir Bu, yaratıcı, pozitif ve ustaca bir şekilde belirtmek için kullanılan insanlar Rio yaklaşım engelleri ve sıkıntının.

Bu özellikler itibaren çok ortaya Onlar Rio adlı üstüne toplulukların şehrin varlıklı alanları gibi tepeler. Favelas, uzun çeşitli ve canlı geçmişleri ve gelenekleri var oluşumunda derece etkili bir role sahip devam eden Kentin temel karakteri.


Kentin gelişimi ve yatırımı Artan tartışmasız gelişmiş olaylar yaratılmasına yol açmıştır edebiyat, film ve küresel sahnede sanat ve genişletilmiş erişim Rio'nun sakinlerinin arasında kültür.


1999 yılında başlayan Rio Festivali, biri Dünyada ve en önemli film festivallerinde bazı sergiledi Costa Gavras, João Pedro de dahil olmak üzere yönünde büyük yetenek, Rodrigues ve Samuel L. Jackson, Jeremy gibi dünyaca ünlü aktörler Irons ve Helel Mirren.

Şehir bir uluslararası kitap fuarına ev sahipliği yayıncılar, kitapçılar yazarlar, bilenler ve meraklıları toplamak kışkırtıcı bir alan sunan, keşfetmek ve edebiyat sohbetlerinin yapıldığı ve aydınlar ve geniş halk arasındaki verimli iletişim.

Her yıl, Rio Anima Mundi, bir animasyon filmi tutar Festival tarama çığır açan ve ilgi çekici animasyon sinema dünya genelinde. Uluslararası akademi tarafından tanınan Oscar, bu Latin Amerika'nın en büyük animasyon olaydır a gibi davranan alanındaki en yeni ve en özgün sanatçılar için bir platform.

Bir hafta sonu için her kış, ressamlar, heykeltraşlar ve görsel sanatçılar evlerine ve stüdyoların kapılarını açmak atmak Kentin yaratıcı kalbi - güzel ve bohem yamaç Santa Teresa mahalle - Arte de Portas denilen bir olay için Abertas (Açık Kapı Resimler).

2003 yılından bu yana, Rio de Janeiro Eyalet ev sahipliği yapmıştır Büyüleyici ve tarihi kent son derece prestijli FLIP festivali Paraty. Edebiyat Uluslararası Festivali araya getirdi en çok sevilen ve beğenilen çağdaş yazarların bazıları, Julian Barnes, Don DeLillo ve Hanif Kureishi dahil.


Rio de dini yönü vurgulama Janeiro'nun kültür, Mesih'in ikonik heykeli Kurtarıcı tezgâh görkemli şehir, sembolize ve derin tanıklık Cariocas ve Hıristiyan inanç arasındaki köklü bağlantı - Geniş açık kollar ile tasvir, anıt tüm ziyaretçiler hatırlatıyor şehir ve insanları davetkar doğası.


Brezilya çok dindar bir ülke olduğunu ve çünkü Nüfusunun çeşitliliği, genellikle etkiler dahil dinler Katoliklik, Protestanlık, putperestlik, Avrupa spiritism gelen Yerli inançlar ve Afrika dinler ve ritüeller - vurgulayarak örnek açıklık hem Rio de Janeiro'nun kültür entegrasyonu ve bir bütün olarak ülkenin.

Iki en baskın etkiler halkın inanç olan Avrupa Hristiyanlık ve ayinlere ve Afrikalı köleler ile birlikte ülkeye göç gümrük. Ortalarından 20. yüzyıl kadar Brezilyalıların% 90'ı yapma, Katolik idi hızlı olan ülke dünyanın en büyük Katolik ülkesi, son 50 yılda Protestan Protestanlığın büyüme.

Dini bayramlarda ve festivaller gerçekleşecek azizlerin ve büyük kutsal tarihleri hürmeten yıl boyunca Brezilyalı folklorik ve Katolik tarihinin önemi. Hepsi boyunca Haziran, Temmuz ve Ağustos parçaları, Rio geniş bir yelpazede ev sahipliği yapar imbuing önemli aziz onuruna açık ve kapalı partiler, Geleneksel Brezilya ve Afro-Brezilya Katolik kutlamaları Böyle Forró müziği ve geleneksel olarak çeşitli müzik ve mutfak, ulusal yemekler.