Global pazarda Rio de Janeiro artan öneminin farkında, ben RIO iş adamları, girişimciler ve ekonomistler için uygun kentin ekonomisine geniş bir bilgi yelpazesi sunmaktadır SEVİYORUM.


Yerel pazar kültürü ile iş yapmak ve meşgul nasıl Faydalı fikirler verilmektedir, hem anlayış ve farkındalığı artırmak için. Teknik ve kullanışlı rehber ile birlikte genişleyen sanayi ve işletmeler, Vurgulama yerel işletmeler meşgul ve başarılı girişimler geliştirmek. Kurumlara ve şirketlere doğrudan okuyucuları bağlamak için, web sitesi aynı zamanda ticaret ve yerel kalkınmayı teşvik.


 Rio de Janeiro fotoğraf

Altyapı ve kaynaklar


Brezilya ve Rio de Janeiro ekonomileri son on yılda daha güçlü hale gelmiştir: Yenilikçi makroekonomik politikalar, ek doğal kaynakları ve önemli sosyal reformlar keşif artışı ihracatı yardımcı oldu ve cazip bir yatırım destinasyonu olarak Brezilya sunar var

Bir ekonomik iklimde sonuçlanan - az gelişmiş bölgelerde, özel şirketler ve çeşitli milyarlarca girişimlerinin güçlü desteği iyileştirilmesi için stratejiler iletişim ve ulaşım federal, eyalet ve yerel gündeminde yüksek gibi genel altyapıyı iyileştirmek için Dinamik uluslararası yatırımcılar ve ticari işletmeler çeken.

Devlet kurumları geleceğe yatırım için büyük bir işgücü için sahne ve daha fazla fırsat ayarı, ülke genelinde altyapı ve tesisleri geliştirmek için benzeri görülmemiş bir ölçekte fon koymak.

Brezilya hükümeti altyapı ve ortaklıklar geliştirmek, komşu ülkelere yardım sunan Birleşmiş Milletler misyonları ele ve Afrika ve Güney Amerika ülkeleri ile işbirliği içinde, küresel bir lider olarak Brezilya'yı noktadadır.


Rio de Janeiro kültürel Brezilya'nın başkenti ve başlıca finansal merkezlerinden biri, alışveriş ve ulaşım. São Paulo'nun ardından Rio de Janeiro yılda yaklaşık 150 milyar Reali tahmin ikinci en yüksek gayri safi yurtiçi hasıla ile Brezilyalı şehridir. Metropolitan alan ikinci büyük milli servet kutup ve devlet Rio de Janeiro ekonomik gücünün% 70'dir.


1960 yılına kadar Brezilya'nın Federal başkent olmaya sahip olan yaklaşık 200 yıl önce, Rio canlı idari, mali, ticari ve kültürel merkezi haline gelmiştir.

Şehrin önemli bir liman, bir uluslararası havaalanı, bir iç havaalanı, iki metro hatları, çeşitli şehirlerarası demiryolu hatları ve otobüsün otobüs hatları yüzlerce ve binlerce toplu taşıma ağı ile sağlam bir altyapıya ev.

Rio büyük finans firmaları, iletişim ve özel ve devlet eğlenceli ev sahipliği yapmaktadır. Rio Campos Havzası'nda petrol son keşif aslında birçok petrol şirketleri, gaz ve Brezilyalı ve yabancı enerji ana üssü, kanıtladı, Brezilya'nın öncesi tuz bölge, derin su rezervlerinin büyük bir alan Rio hizmetleri için büyük talep sağlayarak - tuz kalın bir tabaka altında yağ, 100 milyar varil kadar saklayabilirsiniz.

Şehir bir önemli iş ve bankacılık alanlarında, Rio de Janeiro, yatırım faaliyetleri, gayrimenkul geliştirme, fon yönetimi ve Brezilya'nın en büyük ikinci borsa dahil değildir. 1845 yılında düzenlendi, Rio de Janeiro Borsası ilk borsa Brezilya'da kurulacak olan, bugün ticaret sadece devlet tahvili olduğunu

Şehir gemi, metalurji, rafine, gaz ve petrokimya, ilaç, tekstil, gıda işleme ve mobilya sektörleri vardır. Buna ek olarak, eğlence, televizyon, basım ve yayım ana Brezilyalı örgütleri metropolitanana bölgedeki operasyonları var.

Büyük bir liman varlığı kıyı ticaret ve Brezilya ve Güney Amerika'nın diğer alanlarda birlikte Rio uluslararası ithalat ve ihracat faaliyetleri önemli bir merkez yapmıştır.


Şehir Brezilyalı ve yabancı ziyaretçiler için önemli bir hedef ve uluslararası turizm potansiyeli sürekli gelişen turizm ve eğlence, Rio ekonomik yaşamın temel unsurlarıdır. Şehir kısmen Dünya Kupası 2014 ve açık piyasa için fon, yeni otel onlarca ve potansiyel akışını getirdi 2016 yılında Olimpiyatları gibi büyük uluslararası etkinliklere tutan bir sonucu olarak, bu alanda önemli ölçüde artması bekleniyor genişleme.


Rio de Janeiro sahil, dünyanın en güçlü turizm ekonomik pazarlarından birine sahiptir ayrıca tatil ulusal her yıl 50 milyon Brezilyalı turistlerin çoğu için en fazla tercih edilen.

Tarihsel olarak, hizmet sektörü, Rio de Janeiro'nun ekonomisinin en önemli parçası olmuştur ve birlikte küçük işletme ile tüm yıl boyunca gelişen şehir tutar olmuştur. Büyük ve küçük şirketler, fabrikalar ve gıda, giyim, beyaz eşya, mobilya, sigara, deri ürünleri, takı, sanat ve el sanatları ticareti Binlerce. Son zamanlarda, elektronik ve bilgisayar imalatı ekonomisinde daha güçlü bir rol oynamaya başladı.

Farklı ürün ve hizmetleri bir dizi sunan Rio kayıtlı 200.000'den fazla şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin büyük çoğunluğu 100'den az çalışanı olan mikro ve küçük. Hizmet sektörleri ve kamu yönetimi, kentteki tüm işlerin% 70'inden fazlasını, ticaret% 16,% 10 ve% 5 sanayi inşaat yakın hesapları oluşturmaktadır.

Rio de Janeiro 800.000 'den fazla kişiye istihdam sağlayan civarında 24.000 endüstriyel işletmeler vardır. Orta sınıf çok daha büyük bir genişleme bir ekonomi yeni bir fırsat arazi içine kenti dönüştürerek, yüksek öğretim ile genç profesyoneller için talep tahrik var. Güney Amerika ailelerde bulunan Brezilyalı markalar, aktif olarak bu genişlemenin merkezinde Rio de Janeiro ve Sao Paulo ile, global piyasalarda arttırıyoruz.

Rio geçerli yatırım için olumlu faktörler iç pazarın genişlemesi ve emtia talebi, kamu güvenliği, yüksek kaliteli pazarlama ve etkinlik platformlarda yatırım ve yerel yetenek kullanılabilirliğini dahil


Rio de Janeiro nüfusu 1,6 milyondan fazla yabancı yılda Rio ziyaret ettiğinizde daha da büyük bir tüketici pazarı görünür metropol yaklaşık 12 milyon kişiye ulaşan yaklaşık 6,4 milyon kişi vardır.


Uzmanlar, 2014 ve 2017 ve bu en ülkedeki kaynakların% 80 Rio de Janeiro, yoğunlaşmıştır arasında Brezilya'da 488.000.000.000 $ R ile petrol ve gaz sektöründeki yatırımları olacağını tahmin .

Rio büyüme fırsatları ve anlamlı bir iş gemi sektöründe, yol altyapısı, limanlar, havaalanları, telekomünikasyon ve turizm için oda sunmaktadır. Şehir ülkenin üçüncü büyük liman bölgesi ve ulaşım sahibi ve büyük yatırımlar yenileme ve genişleme için çalışmalar devam etmektedir.

Artan nüfus ve birlikte nüfusun gelir artışı ile gecekondu geliştirilmiş altyapı, daha fazla ticaret çeken Rio de Janeiro az gelişmiş bölgeleri için. Bu yeni anlaşma, yerel toplulukların ekonomileri, ve görünür gelir büyümesi ve sakinlerinin yaşam kalitesini güçlendirir. Çalışmalar ve veri artan talep, yerel ihtiyaçlarını karşılamak için ticaret genişletmek için birçok fırsat oluşturur göstermektedir.

Şirkete katlanarak artan bir ilgi ve bağlılık, bakım ve daha güçlü ve daha birleşik Rio potansiyel büyüme görüyoruz, gecekondu yerel ekonomilerin gelişimini desteklemek için hükümetler ve sivil toplum örgütlerinin çabalar ile bir araya geldi. Seminerler, çalıştaylar ve konferanslar düzenli girişimciliği teşvik etmek ve mevcut işletmeleri desteklemek için barındırılan.

Mikro ve Küçük İşletmeler (Küçük İşletmeler Destek Brezilyalı Servisi), ya da SEBRAE Desteklenmesi Brezilyalı Servisi, 2011 yılında 1996 yılından bu yana pasifize topluluklarda yerel şirketlerin gelişmesini teşvik toplantıları yoluyla 60.000 'den fazla girişimcileri desteklemek için bir proje geliştirdi yanı sıra danışmanlık ve hedefli eğitim veren olarak.


Rio itibar ve ticari potansiyeli sürekli bir büyüme durumu gördü, ve gibi, tüketiciler, üreticiler ve uzmanlar için bir zemin ıslahı olarak kent eylemlerinin muhteşem manzarası senin alanında uluslararası manzara şekil.


Tüketiciler ve üreticiler fikirlerini, ağı paylaşmak ve yenilik nerede yatırım artan ilgi ışığında, Rio de Janeiro, prestijli fuar ve kongreler bir dizi ev sahipliği yapmaktadır. Şehir adil ve konferans Petrol ve Gaz bienali 1500 üzerinde katılımcı ile, Petrol ve Doğal Gaz Enstitüsü tarafından düzenlenen ve aynı zamanda yıllık fuarı, Deniz uluslararası kıyı vardır.

Önemli vitamin ve protein ürünleri için adil ve başka giyim ve spor malzemeleri için sağlık ve fitness ile ilgili ürünler için güçlü bir pazar konuşuyoruz. Aynı zamanda, Rio moda endüstrisi ölçek ve son birkaç yıldır itibar büyüyen olmuştur şehir şimdi moda fuarları ve etkinlikleri barındıran.